Автор проекту Валентина Клименко про себе: “У мене два дипломи – журналіста і мистецтвознавця, правда, другий, здається, все таки залишився на кафедрі у Людмили Владової. Я захотіла отримати мистецтвознавчу освіту тому, що була страшенно зла на сучасне мистецтво - те, що contemporary art. Я взагалі не розуміла, чому ті чи інші твори трактуються так, як вигадав автор чи куратор, я часто не погоджувалася з концепціями, але сама не могла інтерпретувати арт-об’єкти, інсталяції чи медіа-арт – не вистачало понятійного апарату і візуального досвіду.
Найкраще визначення сучасного мистецтва, яке я чула, дав Олександр Ройтбурд. Він сказав приблизно так: сучасне мистецтво – це як 654-а серія «Санта-Барбари», важко зрозуміти всю красу малюнку сюжету, якщо не бачив попередні 653.
Національна художня академія образотворчого мистецтва і архітектури України забезпечила перегляд не всіх попередніх серій – історія українського мистецтва ХХ століття взагалі пройшла повз нас не з нашої вини, але принаймні тепер я можу «додивлятися» пропущені серії в зручний час”.
6 жовтня 1857 року народився Сергій Світославський – художник, що славив світ за допомогою пейзажу. Киянин за місцем народження, закінчив Московське училище живопису, скульптури та…
3 жовтня 1852 року народився Киріак Костанді, ключова фігура одеської, «південної» школи, засновник «Товариства південноросійських художників», перший директор Одеського музею мистецтв…
20 вересня 1893 року народилася Надія Білокінь, класик петриківського розпису. Наприкінці 2013 року петриківський розпис як оригінальний художній стиль включено до реєстру нематеріальної…
Алла Горська – художниця-шістдесятниця, правозахисниця. Її роботи потрапили на всесоюзні виставки. Художницю чекала чудова радянська кар’єра, тим більше, що й теми її спочатку цікавили…
Пейзаж був для Миколи Глущенка всім. Він прагнув залишити українську природу на полотні такою, якою нащадки її не побачать, і вважав, що немає на світі прекраснішого краю, ніж береги…
15 вересня 1877 року народилася Олена Кульчицька – перша жінка-художниця на Західній Україні, що отримала професійну освіту, лауреатка Шевченківської премії.
6 вересня 1941 року народився Феодосій Гуменюк, народний художник України лауреат Шевченківської премії (1993). Гуменюк – художник української теми і майстер історичного живопису.
5 вересня 1882 року народився Михайло Гаврилко, маляр, скульптор, борець за незалежність України, який, вибравши шлях воїна і патріота, залишився поза межами історії українського мистецтва…
3 вересня 1861 року народився Михайло Беркос, представник харківської пейзажної школи. Навчаючись за кордоном, художник захопився пленерним письмом, імпресіонізмом. Відтак його українські…
2 вересня 1926 року народилася Катерина Кричевська-Росандич. Малярка живе у США. Першим учителем дівчинки була мати. Дитиною вона часто їздила з батьками на зйомки фільмів, на яких…
1 вересня 1935 року народився Зеновій Флінта. Це був знаковий художник для львівського мистецького середовища і помітний на українському художньому полі.
26 серпня 1887 року народився архітектор Дмитро Дяченко, засновник стилю українського необароко, перший ректор Українського архітектурного інституту (1918-1922).
16 серпня 1881 року в селі Василівка Полтавської губернії народився Іван Дряпаченко. Іван Дряпаченко був майстром жанрової картини, хорошим портретистом, майстерним живописцем і графіком…
9 серпня 1830 року народився скульптор Пармен Забіла. Вчився в петербурзькій Академії мистецтв, пізніше жив і працював в Італії. Спочатку він добре опанував академічний стиль, потім…
7 серпня 1906 року народився Леопольд Левицький, насамперед блискучий графік, потім живописець, скульптор, який вважається своїм і в польській культурі, і в єврейській.
4 серпня 1897 року народився Борис Косарев, ключова фігура харківського авангарду, художник, сценограф, фотограф. Народився і помер у Харкові, деякий час працював у Львові та Одесі…
5 серпня 1899 року у недобудованому Київському міському музеї старожитностей і мистецтв відкрилася виставка археологічних знахідок Вікентія Хвойки. День відкриття першої виставки вважається…
28 липня 1940 року народився Іван Остафійчук. Відомий і визнаний художник, мав численні виставки за кордоном, міжнародні нагороди, лауреат Шевченківської премії 2007 року.
17 липня 1838 року у Львові народився архітектор Юліан Октавіан Захаревич. Він був знаковою постаттю для міста, вважається засновником Львівської архітектурної школи і представником…
Левинський – один з творців того «старого Львова», який ми так любимо, а в історію мистецтва він потрапив як архітектор, що працював у стилістиці українського архітектурного модерну…
5 липня 1910 року народився Сергій Григор'єв, один із найкращих живописців соцреалістичного напрямку, академік, двічі лауреат Сталінської преміЇ, з 1951 по 1955 – ректор Київського…
4 липня 1863 року народився Юліан Панькевич, що часто підписував свої твори псевдонімом Простен Добромисл. Художник народився в селі Устя-Зелене (тепер Тернопільська область), в сім…