Новий десант ПДМШ у Попасній: у чергу до київських лікарів ставали від сьомої ранку

Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова організував безкоштовне консультаційно-діагностичне обстеження мешканців Попасної на Луганщині. З неділі до вівторка вісім спеціалістів бригади, яка приїхала з Києва, обстежили близько 200 пацієнтів. Як наголосив віце-президент і медичний директор ПДМШ Дмитро Вернигор, уперше в такому "медичному десанті" взяли участь кардіологи – з відомого Інституту серця.

Вернигор, який, власне, організував роботу бригади та брав участь в обстеженні як дерматолог, розповів, що до поряд з кардіохірургом і лікарем функціональної діагностики з Інституту серця, в її складі також були отоларингологи та офтальмологи. За його словами, лікарі привезли з собою діагностичну апаратуру (робили пацієнтам УЗД серця) та буквально "з коліс" прийняли за день 60 попаснянців. "Люди ставали в чергу з сьомої ранку, а лікарі працювали в режимі "до останнього пацієнта", – сказав Дмитро.

Лікарі-добровольці працювали в Попаснянській центральній районній лікарні. В інтерв'ю телеканалу ЛОТ головний лікар ЦРЛ Олександр Ковальчук підкреслив важливість такої допомоги добровольців, оскільки своїх лікарів у центральній медустанові району замало. Він також зазначив, що у зв'язку зі старіння населення найбільша потреба є в таких лікарів як кардіолог і невропатолог.

На думку Дмитра Вернигора, такі заходи навряд чи були б ефективні чи навіть можливі без підтримки з боку обласної та районної влади. Він також висловив щиру вдячність директору Інституту серця Борису Тодорову, "який відгукнувся на нашу пропозицію та забезпечив приїзд висококваліфікованих медиків до Попасної".

Взимку та навесні цього року ПДМШ тричі організовував "педіатричні десанти" до Попасної, в ході яких профілактичним оглядом були охоплені майже всі вихованці шкіл та дитсадків райцентру. Цього разу "медичні десантники" зосередилися переважно на дорослому населенні.

Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook, Twitter и Telegram