ГлавнаяБлогиБлог Миколи Голомші

Європа: вибух зсередини. Повернення до теми

Незвичні для толерантних європейських політиків емоційні і навіть брутальні дискусії розгорнулись останнім часом як в ЄС, так і в окремих країнах континенту. Мова йдеться про проблему з динамічними потоками біженців, які заполонили весь простір від Середземномор’я до Ла-Маншу.

Беженцы в Мюнхене, Германия
Фото: EPA/UPG
Беженцы в Мюнхене, Германия

За прогнозами, лише до Німеччини до кінця року прибуде півтора мільйона мігрантів, що в півтора раза перевищує попередні очікування. Щоденно до кінця року відбуватиметься до десяти тисяч нелегальних перетинів кордону, говориться в урядовій доповіді. Незважаючи на це канцлер Ангела Меркель послідовно відстоює позицію про надання притулку всім біженцям, які прибувають до країни. Німеччина має намір чітко дотримуватись положень женевської Конвенції про статус біженців 1951 року, яка визначає всі підстави для надання та отримання такого статусу.

Однією з найбільших проблем постає справедливий (а тут є суттєві розбіжності думок) розподіл цього безкінечного людського потоку. Втім, план розселення, прийнятий більшістю голосів країн ЄС, передбачає розселення по союзу сто двадцять тисяч мігрантів.

Однак 2015 роком міграція біженців навряд-чи завершиться. Події в Сирії, Іраку, Афганістані і вже тепер в Палестині (член ООН) лише підтверджують цю тезу.

Особливо насторожує те, що в потоці біженців фіксується чимало організованих молодих чоловіків, які аж ніяк не підпадають під статус обездолених біженців. Віктор Орбан, прем’єр-міністр Угорщини, прямо заявив: «Біженці і мігранти, які прибувають до Європи, переважно молоді люди, які більше схожі на армію, ніж на осіб, що шукають притулку».

Європа давно майже звикла до проявів традиційних вузькомасштабних акцій тероризму. Але сприйняття цього лиха досі фіксується лише на рівні окремих терористів-індивидів або невеликої групи людей. ЄС, перезавантажений проблемами єдності, економічного розвитку, міграції тощо, не встигає реагувати на нові виклики, зокрема, становлення мереж масштабних середовищ глобального потокового тероризму. Вони сьогодні стали геостратегічними потоково-гібридними явищами різних форматів, але з однією, простою ідеєю знищення самого світу, що будується за законами мирного співіснування (а не одного чи декілька життів у мирному світі).

А у випадку з структурованими колонами біженців-чоловіків, які підпорядковуються єдиному управлінню, не зв’язані ніякими сімейними відносинами, мають (це відчувається навіть по зовнішньому вигляді) спеціальну підготовку тероризм постає вже у вигляді підготовленої армії, яка займає визначені позиції. У потрібний час маски будуть скинуті і прогноз розвитку ситуації в цьому випадку просто недоречний.

Терористичний вибух в центрі Європи неминуче паралізує (хоча б на певний час) керівництво ЄС та окремих країн. І тоді на виручку колег прийдуть «миротворці» з Росії на чолі з Владіміром Путіним, який поверне собі контрольовану акцію рятівника Європи.

Грандіозний план по створенню всесвітнього халіфату пишуть не в ІДІЛі. Він пестується в Кремлі, причому на партнерських засадах із центрами державного геотероризму в світі.

Микола Голомша Микола Голомша , заслужений юрист України
Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook, Twitter и Telegram