Институт Горшенина и Всеукраинский Совет Церквей и религиозных организаций проведут пресс-конференцию с участием представителей Римско-Католической Церкви в Украине, Украинской Православной Церкви Киевского Патриархата; Украинской Греко-Католической Церкви; Духовного управления мусульман Украины.
Пресс-конференция посвященна ежегодному Всеукраинскому Шествию в защиту прав детей и семей.
Вопросы к обсуждению:
- Цель проведения ежегодного Всеукраинского Шествия в защиту прав детей и семей, которое состоится в субботу, 2 июня 2018 года, в Киеве под лозунгом: «Счастливая семья - здоровая Украина».
- Роль семьи в современном обществе. Какой должна быть государственная семейная политика?
- Что и кому нужно делать, чтобы преодолеть такие проблемы как растущее число разводов, насилие в семье, поощрение абортов и суррогатного материнства.
- Какие опасности для семьи скрываются в гендерной идеологии?
- Как будет проходить шествие 2 июня 2018. Организационные вопросы.
Участники пресс-конференции:
- Виталий Кривицкий, председатель оргкомитета, епископ Киево-Житомирской диецезии, Римско-Католическая Церковь в Украине (РКЦ);
- Евстратий (Зоря) - архиепископ Черниговский и Нежинский, Украинская Православная Церковь Киевского Патриархата (УПЦ КП);
- Олекса Петрив, митрофорный протоиерей, руководитель Департамента внешних связей в Украине, Украинская Греко-Католическая Церковь (УГКЦ);
- Рустам Гафури, шейх, заместитель Муфтия Украины, Духовное управление мусульман Украины (ДУМУ).
- Станислав Грунтковский, Всеукраинский союз церквей евангельских христиан-баптистов (ВСЦ ЄХБ).
Додаткова інформація:
У суботу, 2 червня 2018 року, в Києві тисячі громадян зберуться для участі у щорічній Всеукраїнській Ході на захист прав дітей і сімей, яка відбудеться під гаслом: «Щаслива родина – здорова Україна!»
Мета Ходи – звернути увагу суспільства та влади на моральні і духовні основи сім’ї та шлюбу як союзу чоловіка і жінки, необхідні для гармонійного виховання та здорового розвитку дітей.
Окрім цього, в Україні вже давно назріло питання підвищення рівня державної сімейної політики. Адже органи влади разом із громадськістю не повинні стояти осторонь таких суспільних кричущих проблем як:
- збільшення розлучень і, як наслідок, неповні сім'ї, в яких діти не отримують належної любові та виховання;
- недостатній розвиток інфраструктури для сімей з дітьми, а також для інклюзивної освіти дітей з обмеженими можливостями;
- недружня до сім’ї інформаційна політика
- недостатнє обмеження реклами пива, слабоалкогольних напоїв та алкоголю, зловживання якими стає причиною домашнього насильства та інших злочинів;
- заохочення до абортів, зокрема на етапі діагностики, замість створення умов для виношування кожної вагітності;
- сурогатне материнство, яке знецінює життя дитини до рівня товару (що заборонено у багатьох країнах Європи на відміну від України);
- законодавче просування ідей гендерної ідеології, яка спотворює поняття “статі” та “гендерної рівності”, як рівності прав чоловіків і жінок, пропагуючи натомість протиприродні аморальні одностатеві стосунки та розбещуючи дітей
Варто відзначити, що згідно останніх соціологічних досліджень 98,6 % українців поставили сім’ю на перше місце своїх життєвих пріоритетів. Водночас сім’я є найбільшою цінністю для українців серед усіх інших соціальних і особистих благ (дані Центру Разумкова).
Збір всіх охочих долучитися до Ходи розпочнеться о 9:45 на Софійській площі в Києві, де відбудуться святковий концерт та розваги для дітей. Після цього з 11:00 учасники Ходи на чолі з главами Церков і релігійних організацій пройдуть центром столиці до площі Конституції, що біля Верховної Ради.
Цього року Всеукраїнська Хода на захист прав дітей і сімей відбудеться вже втретє. Акція проводиться за ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та за підтримки громадських і благодійних організацій України.
http://vrciro.org.ua/ua/events/534-march-for-kids-and-family-rights-kyiv-ukraine-2018
https://www.facebook.com/Ukraine.for.family/
https://www.facebook.com/events/2043151419342506/
Інформаційна довідка:
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) утворена у грудні 1996 року як міжконфесійна інституція з метою об'єднання зусиль конфесій у справі духовного відродження України і координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами.
До складу ВРЦіРО входять 16 церков і релігійних організацій, серед яких православні, греко- і римсько-католицькі, протестантські та євангельські церкви, а також іудейське та мусульманське релігійні об'єднання і 1 міжцерковна організація. Відтак Рада Церков представляє біля 95 % усіх релігійних організацій України.
Координатор Ходи: о. Матеуш Адамскі