Чорногорія стала двадцять дев’ятою країною, яка приєдналася до Північноатлантичного альянсу. Офіційна церемонія прийняття країни до НАТО відбулася 5 червня 2017 р. у будівлі Державного департаменту США в Вашингтоні. Вступу Чорногорії передували тривалі дискусії та жорсткий спротив Росії.
Верховна Рада України цього тижня також визначила зближення з НАТО одним із ключових зовнішньополітичних пріоритетів нашої країни, зробивши відповідні зміни у Законі України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики».
Разом із тим, експерт-міжнародник ІСЕД Олена Снігир переконана, що Україна не стане членом НАТО у середньостроковій перспективі.
«Ані Україна, ані НАТО до цього зараз не готові: Київ – через інституційну слабкість, а Альянс – через ризики, які нестиме членство України в НАТО. Альянс продовжить допомагати Україні, однак в найближчому майбутньому розширюватиметься через приєднання країн Західних Балкан», – пояснює експерт і зазначає, що першочерговим кандидатом на вступ до НАТО є Македонія.
Експерти ІСЕД переконані, що Україна повинна відповідально підходити до зовнішньополітичного напряму, беручи до уваги всі можливості та загрози. Тому Інститут підготував Проект Стратегії зовнішньої політики України, який презентуватиме 23-24 червня.