ГлавнаяБлогиБлог Ирины Бережной

"Ваше право с Ириной Бережной" - программа от 5 января

LB.ua публикует текст и аудиозапись авторской юридической программы «Ваше право с Ириной Бережной». На нашем сайте вы сможете не только прослушать выпуски, которые будут еженедельно обновляться, но и прочитать их в текстовом виде. Свои вопросы к Ирине Бережной и Ирине Калинской отправляйте на электронный адрес [email protected].

"Ваше право с Ириной Бережной" - программа от 5 января

Я купила дачный участок в садовом кооперативе, все документы, как положено, оформила у нотариуса. Когда начала осваивать участок, председатель стала требовать от меня тысячу гривен. Я написала документы для принятия меня в члены кооператива, было собрание, на котором мое заявление даже не рассмотрели. Позже мне поставили условие: пока я не внесу тысячу гривен на развитие кооператива, – меня не примут в члены кооператива. Почему я должна внести конкретно эту сумму – мне не обосновывают. На данный момент никаких вступительных взносов я не делала. Анна Евгеньевна

Шановна Ганна Євгенівна!

Кооператив існує як раз за членські внески. Можливо, ця тисяча гривень, про яку ви кажете, і є вступним внеском, просто вам належним чином це не роз’яснили. Земельні ділянки, як ваша, не були обладнані, принаймні, водою. І всі люди збиралися коштами та будували водонапірні башні. І через вашу ділянку проходить вода, тому вам зараз правомірно говорять, що ви користуєтесь колективною власністю, а за це треба сплачувати.

Але у той же час ви праві на рахунок того, що вас, як члена садового кооперативу обов’язково повинні були ознайомити з протоколом засідання членів товариства, на якому затверджувалась сплата вступних внесків – яка сума, на які цілі. Якщо вам розповідають на словах, що ви щось кудись повинні вносити, не підтверджуючи ніякими документами, то це дійсно є порушенням, навіть його інколи можна кваліфікувати як вимагання.

Не сваріться з головою правління та бухгалтером, спокійно з’ясуйте на які цілі ви будете сплачувати кошти і чому. Вони зобов’язані вам пояснити. Це по-перше. По-друге, вони зобов’язані вас ознайомити з цим протоколом. Після того, як вони це зроблять, ви зобов’язані, дійсно, сплатити кошти. В іншому разі вони мають право, наприклад, відключити вам воду.

Моя дружина Надія Іванівна пропрацювала фотографом 32 роки. Районна рада разом з комунальним підприємством четвертий рік відмовляє моїй дружині в подовженні оренди приміщення, яке вона орендувала протягом майже двадцяти років. Звернулися до суду, суд визнав дії ради незаконними та зобов’язав раду укласти договір оренди з моєю дружиною. Проте районна рада так і не дала згоди. Віктор Максимович.

Шановний Віктор Максимович.

Ми бачимо, що з того боку у райадміністрації є непогана юридична служба. Вам не шкода свого здоров’я на це? Вони не виконують рішення суду, вони не праві, тож нехай ними займається прокуратура. Але ж ви стільки часу свого життя на це витрачаєте.

Що стосується того, що в вас є рішення суду, які вже вступили в силу. Згідно чинному законодавству, ви абсолютно праві. Рішення судів обов’язкові для виконання. Але ви 20 років вже орендували це приміщення. І якщо райрада не має намір укладати з вами договір, то жодна виконавча служба їх не змусить це зробити. Ви дійсно маєте право домагатися виконання рішення суду, але ви не можете їх зобов’язати надати вам це приміщення ще на 20 років і жоден суд вам це не зробить.

Людина працює тренером велоспорту. Підготувавши своїх вихованців до участі у чемпіонаті України, він поїхав з ними на змагання у Львів, де його вихованці перемогли. Микола Іванович вважає, що цей факт звільняє його від обов’язку перед роботодавцем оформлювати належним чином документи. Натомість роботодавець так не вважає. Тому Миколу Івановича звільнили за прогул. Микола Іванович (від третьої особи).

Шановний Микола Іванович!

Так, як ви нам розповідаєте, рішення про ваше звільнення було цілком законне та обґрунтоване, бо ви не отримали ані наказу про відрядження від безпосереднього керівника, ані наказу про відпустку. Тобто ви самостійно вирішили пріоритетність. Це виключно право керівника - надавати вам вказівки чи відпустки, оскільки ви підпорядковані безпосередньо йому. На це існує певне трудове законодавство.

20 років батьки не мають окремого входу до своєї садиби, оскільки сусіди приватизували землю, на якій був спільний вхід до двох садиб. Анатолій Євгенович вважає, що батьки згоди сусідам на приватизацію не давали. Анатолій Євгенович (від третьої особи)

Шановний Анатолію Євгеновичу!

Що стосується питання про встановлення під’їзних шляхів до будинку, якщо немає прямого доступу до дороги, то можна скористатися правом земельного сервітуту (ст. 98 Земельного кодексу: 1. Право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками), та ст. 99 «Види права земельного сервітуту»: власники або землекористувачі земельних ділянок можуть вимагати встановлення таких земельних сервітутів:

а) право проходу та проїзду на велосипеді;

б) право проїзду на транспортному засобі по наявному шляху….)

Умовою для встановлення земельного сервітуту є необхідність використання чужої земельної ділянки для обслуговування своєї ділянки. Підставою для встановлення земельного сервітуту є: домовленість між власниками сусідніх земельних ділянок, зафіксована відповідним договором; а у випадку відсутності домовленості - рішення суду.

Якщо ви зверталися до сусідів із цим питанням і вам відмовили – у вас є право звернутися до суду позовом про встановлення земельного сервітуту, але ви повинні усвідомлювати, що це право власника визначати суму, яку ви повинні сплачувати за користування його земельною ділянкою.

Яким чином змусити колишнього чоловіка виконати рішення суду і розділити спільне помешкання? Суд зобов’язав колишнього чоловіка зробити окремий вхід у спільному помешканні. Євген Іванович пропустив терміни оскарження, отже практично погодився із рішенням суду, однак не поспішає чинити за законом. У той же час він заважає і продажу будинку. Ніна Іванівна

Ведучі телефонують до Євгена Івановича. Він каже, що облаштувати окремий вхід дорожче, ніж побудувати новий будинок. Із колишньою дружиною вони домовилися продати будинок та поділити гроші.

Шановна Ніна Іванівна!

Ви повинні письмово, за допомогою нотаріуса, повідомити чоловіка, що маєте намір продати свою половину будинку, якщо він не погоджується продавати весь будинок.

Шановний Євген Іванович!

Вам би ми радили продавати свою частину разом із дружиною. Якщо ви погодитесь, то вам треба прийти до нотаріуса та оформити разом із дружиною договір з відкладальними умовами, де ви чітко зазначите, що ви готові продати свою частку. Після того, як цей договір буде підписано ви зможете продати увесь будинок. Цілий будинок, не по частинам коштує набагато більше.

Батьки під час приватизації не внесли до документів інформацію про існування погребу, який розташований на прибудинковій території. Сусіди скористалися цією помилкою і нині погреб є причиною конфлікту. Що робити? Руслана.

Шановна Руслана!

Вам треба починати усю процедуру приватизації спочатку. Готуйте документи, приходьте та подавайте. Це дуже складна процедура, проте ви самі згаяли час. Будьте більш уважними наступного разу та намагайтсь заздалегідь вивчати все, що треба робити, проходити усю процедуру, відповідно до чинного законодавства і тоді у вас не буде таких проблем.

Не здала в експлуатацію приватний будинок, цим скористувалися високопосадові квартиранти і фактично заволоділи її майном. Рішення судів не на користь жінки, справа тягнеться з 1997 року. Зінаїда Степанівна.

Шановна Зінаїда Степанівна!

Коли ви побудували будинок ви були повинні в обов’язковому порядку отримати усі документи: акти, технічний паспорт, свідоцтво на право власності, бо без цього ви не є власником цієї будівлі. А чоловік просто скористувався цим, оскільки не було власника, і він сам отримав певні документи на право власності. І зараз вам треба позбавити власності його власника, це майже неможливо. Все потрібно документувати.

Придбав автомобіль через біржу. Через деякий час отримав рішення суду, в якому повідомлялося, що його автомобіль знаходиться серед двох десятків інших авто, за які не сплачено мито, тому автомобіль підлягає конфіскації. Чи це справедливо? Павло Іванович

Шановний Павло Іванович!

Це випадок, коли вкрадено гроші у держави, тому у вас конфіскували автомобіль.

Ви маєте право подати позов до вашого продавця і, показавши йому вирок суду про конфіскацію вимагати повернення коштів. Навіть якщо в нього немає зараз грошей, а ви отримаєте на руки рішення суду, ви маєте звернутися до виконавчої служби і вже в порядку виконання цього судового рішення ви маєте отримати гроші. Не все відразу, але це буде зроблено.

http://www.divshare.com/download/16477255-708
Ирина Бережная Ирина Бережная , Ведущая программы "Ваше право с Ириной Бережной"
Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook, Twitter и Telegram