Дмитро Фортунатов – журналіст, який приїхав на Майдан за 10 хвилин після того, як прочитав у фейсбуці про розгін. Від силовиків на місці отримав інформацію про зачистку, а ще розсічення голови, удари в щелепу та по ногах. Впізнав обвинуваченого Марчука і відзняв фото, які долучили до справи як доказ аж через три роки: заяву про злочин, яку він написав в СБУ одразу після побиття, загубили.
«Приїхав з вулиці Городецького, побачив, як кремезні «беркутівці» штовхають дівчину, викручують руки. Один відрізнявся зростом і статурою. Двоє відійшли і його відтягують, а він найбільш активний – розвернув і вдарив дівчину ногою прямо в поперек. Впізнаю його постійно», – говорить потерпілий і вказує на Марчука. Журналіст каже, що опізнав "беркутівця", бо неодноразово бачив поміж інших силовиків на охороні скандальних забудов і до, і під час, і після Майдану, зокрема під час захоплення спорткомплексу «Восход».
Дівчина, про яку говорить потерпілий - це журналістка Марія Лебедєва, епізод по нападу на яку уже розглянули в Шевченківському суді. Вона також опізнала екс-беркутівця.
«На Майдані стояла швидка, але «беркутівці» (між яких був і Марчук) до неї не підпускали, виштовхували назад на дорогу, казали «викликай собі сам». Змушений був викликати швидку і вже там зупинили кровотечу. Від госпіталізації відмовився. Боліло довго, здавалося, що тріснула щелепа», - розповідає Фортунатов.
Всі незаконні дії силовиків фіксував на фотокамеру, тримаючи одночасно в руках журналістське посвідчення: «Молодь [з Майдану] побігла, я знімав усю шеренгу хлопців, які зачищали Хрещатик. І от вони почали бігти: на останньому фото видно людину, яка пробила мені голову. Потім були удари в щелепу, по голові, хотіли забрати фотоапарат, але я його забрав і відійшов на узбіччя, а вони вишикувалися на бордюр. Зафіксували через три роки тільки рану на голові, бо лишився шрам».
Під час наступних судових засідань розглядатимуться наявні фото та відеодокази. Однак, суд зміг призначити лише два засідання – 27 червня і 9 липня, а потім Марчук іде у відпустку і попросив у суду дозволу бути в цей час (близько місяця) за межами Києва.
Нагадаємо, що у справі про розгін Євромайдану 30 листопада судять також заступників командира Київського полку міліції особливого призначення "Беркут" Андрія Дидюка, Миколу Тягнирядна, командирів рот Юрія Шевченка і Євгена Антонова, а також екс-керівника Управління громадської безпеки ГУ МВС у Києві Олега Мариненка. Також окремо слухають справу проти екс-голови КМДА Олександра Попова.