ГлавнаяПолитика

"Если бы не верили, мы бы этого не делали", - Зеленский о плане для ТКГ по Донбассу

Президент считает предлагаемый Украиной план "понятным, подробным, с шагами, датами и ответственностью».

"Если бы не верили, мы бы этого не делали", - Зеленский о плане для ТКГ по Донбассу
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський вірить у реалізацію підготовленого Україною для Тристоронньої контактної групи "Плану спільних кроків" для досягнення миру на Донбасі і сподівається, що Росія також його підтримає.

Про це глава держави заявив під час спілкування зі ЗМІ на КПВВ "Щастя" на Донбасі, передає Укрінформ.

"Якби ми не вірили (у реалізацію "Плану спільних кроків" - ред.), ми б цього не робили. Представлений план дій, ми його також передали ОБСЄ... Я про це багато разів казав, що ми йдемо в напрямку Мінського формату, але повинен бути виписаний детальний план дій... Велика наша група працювала, цей план дій зрозумілий, детальний, я вважаю, з кроками, датами і відповідальністю... Він буде розглянутий на засіданні ТКГ, але важливо також, щоб цей план дій розглядався 13 листопада радниками "нормандської четвірки"", - сказав Зеленський.

Стосовно того, чи, на його думку, погодяться у Москві виконували український план щодо миру на Донбасі, президент зауважив, що насамперед для України дуже важлива в цілому підтримка на засіданні "нормандської четвірки".

"Мені здається, що це важливо, щоб чотири країни розуміли, що у нас є "нормандія", є Мінськ, і треба рухатися вперед. Без цього ми ніколи не досягнемо того бажаного миру на Донбасі, про який мріють всі українці. Мені складно сказати, чи погодиться Росія. З точки зору їхньої офіційної позиції, вони говорять, що вони підтримують будь-які кроки до мирного врегулювання конфлікту, а цей план дій саме на це спрямований. Тому я не бачу, чому відмовлятись від цього", - зазначив президент.

Нагадаємо, підготовлений українською стороною "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи содержит предложение о полном прекращении конфликта и демилитаризации отдельных районов Донецкой и Луганской областей в начале 2021 года, чтобы создать все необходимые условия для проведения там местных выборов 31 марта 2021 года.

План предусматривает ряд условий для проведения выборов:

  • вывод иностранных войск, незаконных вооруженных формирований и наемников с территории Украины в начале 2021 года;
  • отмена властью Российской Федерации ряда решений и документов, которые являются прямым вмешательством в жизнь ОРДЛО, например, об упрощенном порядке предоставления жителям этих территорий российского гражданства;
  • восстановление контроля над соответствующим участком российско-украинской государственной границы с помощью СММ ОБСЕ;
  • увеличение численности миссии СММ ОБСЕ в четыре раза (на 1500 человек).

Украина также будет предлагать создание Свободной экономической зоны в рамках реализации особого порядка местного самоуправления в ОРДЛО.

Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook, Twitter и Telegram