Кісіда Фуміо

Прем'єр-міністр Японії

Кісіда Фуміо

Місце народження

Кісіда Фуміо народився в Шібуї, Токіо, 29 липня 1957 року у сім'ї спадкових політиків. Його батько Кісіда Фумітакебув державним службовцем у міністерстві економіки, торгівлі та промисловості Японії та директором The Small and Medium Enterprise Agency. Оскільки сім'я Кісіда була родом із міста Хірошіма, сім'я поверталася до Хірошіми щоліта. Багато членів сім'ї Кісіда загинули в результаті атомного бомбардування Хіроiіми, і Фуміо виріс під впливом оповідань родичів, що вижили, про атомне бомбардування.

Освіта

Кісіда Фуміо ходив до початкової школи PS 013 Clement C. Moore в районі Елмгерст у Квінзі, Нью-Йорк, оскільки його батько на той час працював у США. Кісіда закінчив старшу школу Кайсей, де також грав у бейсбольній команді.

Кісіда Фуміо вивчав право в Унівеситеті Васеда,який закінчив 1982 року. В університеті він дружив з майбутнім японським політиком Іваєю Такеші.

Політична кар'єра

Після роботи в нині неіснуючому довгостроковому кредитному банку Японії, а потім роботи секретарем члена Палати представників, Кісіда був обраний до Палати представників на загальних виборах 1993 року, представляючи 1-й округ Хірошіми.

Кісіда обіймав посаду міністра у справах Окінави з 2007 по 2008 роки, спочатку в кабінеті Абе, а пізніше в кабінеті Фукуди.
У 2008 році він був призначений державним міністром, відповідальним за питання споживачів і харчової безпеки в кабінеті тодішнього прем'єр-міністра Ясуо Фукуди. Кісіда Фуміо працював у кабінеті Ясуо Фукуди як державний міністр у справах Окінави і Північних територій (спірних Курильських островів), наукової та технологічної політики, за якістю життя та державно-правової реформи.

Він був близький до Макото Коги, лідера фракції Кочікай, однієї з найстаріших всередині ЛДП, і взяв на себе контроль над нею у жовтні 2012 року після того, як Макото Кога оголосив про відставку.

Після перемоги ЛДП на загальних виборах 2012 року Кісіда був призначений міністром закордонних справ. Він допоміг організувати історичний візит президента США Барака Обами до Хіросіми у травні 2016 року, і привернув увагу у 2017 році, коли з'явився разом із коміком Піко Таро, щоб просувати програму Організації Об'єднаних Націй.

У 2017 році Кісіда покинув кабінет міністрів, щоб очолити Раду з дослідження політики ЛДП, і ця посада традиційно розглядається як сходинка до керівництва партією.

29 вересня 2021 року обраний головою Ліберально-демократичної партії Японії.

З 4 жовтня 2021 року - Прем'єр-міністр Японії.

17.08.2022