​Гарріс Камала

Віцепрезидентка США

​Гарріс Камала

Місце народження

Народилась 20 жовтня 1964, Окленд, Каліфорнія, у подружжі тамілки та ямайця. Її мати, Ш'ямала Гопалан Гарріс — дослідниця раку молочної залози, яка іммігрувала до Сполучених Штатів з Мадраса (нині Ченнаї) у 1960 році. Її батько, Дональд Гарріс — професор економіки Стенфордського університету, який емігрував з Ямайки в 1961 році для вступу в аспірантуру з економіки в Каліфорнійському університеті в Берклі.

Освіта

Гарріс навчалася в Університеті Говарда у Вашингтоні, округ Колумбія, за спеціальністю політичні науки й економіка. В університеті Гарріс була обрана до студентської ради гуманітарних наук як представниця від першого курсу, була членкинею дебатної команди і сестринства Альфа Каппа Альфа.

В 1989 році в Каліфорнії Гарріс отримала ступінь докторки юриспруденції (JD) в Юридичному коледжі імені Гастінгса Каліфорнійського університету. Її прийняли в агенцію State Bar of California у 1990 році.

Карьера

З 1990 до 1998 року Гарріс працювала заступницею окружного прокурора в окрузі Аламеда, штат Каліфорнія, з 1990 до 1998 року. Гарріс говорить, що хотіла отримати кар'єру в правоохоронних органах, тому що прагнула бути «за столом, де приймаються рішення». За цей час вона була призначена до кількох державних рад.

2000 року новообрана міський прокурор Сан-Франциско, Луїза Ренні, запросила Гарріс до свого офісу, де вона стала начальником Відділу спільноти і сусідства, який здійснює контроль за питаннями цивільного правозастосування.

У 2003 році Гарріс перемогла двічі обраного Теренса Голлінана і стала окружним прокурором міста й округу Сан-Франциско, займала цю посаду з 2004 по 2011 рік.

Привернула до себе увагу, коли відмовилася вимагати смертної кари для Девіда Гілла, якого звинувачували у вбивстві поліцейського Айзека Еспінози. Сенатори від Каліфорнії Барбара Боксер і Дайан Файнстайн і тодішній генеральний прокурор штату Білл Локіер засудили її рішення, а мер Окленда Джеррі Браун ініціював з цього приводу розслідування за підозрою в зловживанні повноваженнями, але порушення в діях Харріс не були виявлені.

2004 року як окружна прокурорка, Гарріс розпочала ініціативу «Знову на шляху» (англ. Back On Track) — програму повернення в суспільство осіб, що відбули покарання. Учасники ініціативи (ненасильницькі правопорушники, засуджені вперше, чиї злочини не пов'язані зі зброєю або бандами) визнають себе винними в обмін на відстрочку покарання і регулярне звітування перед суддею упродовж одного року. Учасникам, які змогли отримати еквівалент атестата, підтримувати стабільну роботу, ходити на уроки батьківства і здати тести на наркотики, очищувалась історія правопорушень.

Гарріс переобрали у 2007 році, без конкурентів.

2008 року Гарріс називали однією з жінок, які могли б стати президентом США.

2009 року у видавництві Chronicle Books вийшла книжка Гарріс Smart on Crime: A Career Prosecutor's Plan to Make Us Safer («Розумний підхід до злочинності: Кар'єрний план прокурора з підвищення безпеки»). У книзі Гарріс пропагувала свою ініціативу «Знову на шляху» і виступала за «розумніший підхід до боротьби з ненасильницькими злочинами», наголошуючи на попередженні злочинності, попередженні прогулів, лікуванні посттравматичного стресового розладу у дітей. Книга торкається ряду «міфів» про систему кримінальної юстиції та містить пропозиції щодо зменшення та запобігання злочинності. Гарріс визнана журналом Los Angeles Daily Journal однією зі 100 найкращих юристів Каліфорнії і була членкинею правління Асоціації окружних прокурорів Каліфорнії і віцепрезиденткою Національної асоціації окружних прокурорів.

2013 року газета San Francisco Weekly повідомила, що Департамент поліції Сан-Франциско та офіс Гарріс захищали Авраама Ґерра-старшого, високопоставленого члена банди Нортеньйо, від повернення до в'язниці через порушення умов звільнення, оскільки Ґерра був інформатором, який надавав інформацію органам влади.

За час, поки Гарріс була окружною прокуроркою Сан-Франциско, загальний показник покарання за злочини зріс з 52 % у 2003 році до 67 % 2006 року, що було найвищим за десятиліття; показник покарань за вбивства склав 85 %, а за торгівлю наркотиками зріс з 56 % в 2003 році до 74 % в 2006 році.

Як окружна прокурорка Сан-Франциско, Гарріс створила спеціальну групу розслідування злочинів на ґрунті ненависті, яка зокрема займалася злочинами на ґрунті ненависті проти ЛГБТ-дітей та підлітків у школах. Вона скликала національну конференцію для боротьби з «гей-трансгендерною панікою», якою пояснюють насильницькі злочини на ґрунті ненависті. Гарріс підтримувала одностатеві шлюби в Каліфорнії.

2004 року Національна міська ліга назвала Гарріс «Владною жінкою». 2005 року вона отримала премію Тургуда Маршалла від Національної асоціації чорношкірих прокурорів. Під час кампанії на пост Генерального прокурора штату Каліфорнія її підтримали численні організації, включаючи EMILY's List, California Legislative Black Caucus, Asian American Action Fund, Black Women Organized for Political Action, National Women's Political Caucus, Mexican American Bar Association та South Asians for Opportunity.

12 листопада 2008 року Гарріс висунула свою кандидатуру на посаду генеральної прокурорки штату Каліфорнія. Обидві сенаторки Сполучених Штатів від Каліфорнії, Даян Файнстайн і Барбара Боксер, а також спікер Палати Ненсі Пелосі, підтримали Гарріс під час праймеріз демократичної партії. 8 червня 2010 року вона набрала 33,6 % голосів, перемігши Альберто Торріко (який отримав 15,6 % голосів) і Кріса Келлі (15,5 %).

У 2010 році обрана генеральним прокурором Каліфорнії і 3 січня 2011 року склала присягу, ставши першим в історії представником афроамериканської і южноазиатскої громад, а також першою жінкою на цій посаді. 4 листопада 2014 року переобрана на другий термін.

Після того, як сенаторка Барбара Боксер оголосила про свій намір піти у відставку із Сенату США наприкінці свого терміну у 2016 році, Гарріс стала першим кандидатом, який оголосив свій намір балотуватися на місце сенатора Боксер. Офіційно про початок своєї кампанії Гарріс оголосила 13 січня 2015 року.

Наприкінці лютого 2016 року Демократична партія Каліфорнії на своїй конвенції підтримала кандидатуру Гарріс, віддавши за неї 78 % голосів — на 18 % більше, ніж 60 %, необхідних для забезпечення підтримки. Губернатор Джеррі Браун підтримав кандидатуру Гарріс 23 травня. 19 липня Гарріс підтримали президент Барак Обама і віцепрезидент Джо Байден.

На виборах у листопаді 2016 року Гарріс набрала 62 % голосів і перемогла Санчес у всіх округах, крім чотирьох. Після своєї перемоги Гарріс пообіцяла захистити іммігрантів від політики новообраного президента Дональда Трампа.

Гарріс вважалася головною претенденткою і потенційною лідеркою на праймеріз Демократичної партії з висунення кандидата на посаду президента на виборах 2020 року. 21 січня 2019 року Гарріс офіційно оголосила про свою кандидатуру на посаду президента США на президентських виборах у Сполучених Штатах 2020 року.

Гарріс нетривалий час була серед лідерів демократичних праймеріз, однак згодом не змогла зберегти цю популярність та була змушеня знятися із виборів у кінці 2019 року. 8 березня 2020 року Гарріс підтримала кандидатуру Джо Байдена. Зрештою Байден виграв праймеріз Демократичної партії та став кандидатом від демократів на загальних виборах.

Гарріс тривалий час вважалася однією із найбільш імовірних кандидатур у віцепрезиденти від Демократичної партії разом із Байденом, зокрема після того, як Байден публічно пообіцяв обрати кандидатом у віцепрезиденти жінку. 11 серпня 2020 року Байден офіційно анонсував, що він обрав кандидаткою у віцепрезиденти Гарріс. У цій ролі Гарріс стала першою в історії чорношкірою жінкою, а також першою жінкою азійського походження. Суперник Джо Байдена Дональд Трамп розкритикував Гарріс, ствердивши, що вона дотримується радикальних лівих поглядів

У листопаді 2020 року Байден здобув перемогу на виборах, обійшовши на виборах чинного президента Дональда Трампа. Таким чином Харріс стала першою в історії США жінкою - віце-президентом США, а також першою людиною афроамериканського і азіатського походження на цій посаді. 20 січня 2021 року Камала Харріс принесла присягу і вступила на посаду віцепрезидентки США в ході церемонії, що пройшла на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні.

Особисте життя

Гарріс одружена з юристом Дугласом Емгоффом, який раніше працював партнером в офісі компанії Venable в Лос-Анджелесі. Вони одружилися 22 серпня 2014 року в Санта-Барбарі, штат Каліфорнія. Гарріс не має дітей, але її чоловік, натомість, має двох від першого шлюбу.

21.01.2021