ГлавнаяБлогиБлог Івана Мірошніченка

Влада "змилостивилась"! Тепер збитки аграріїв в розстрочку!

Сьогодні, після двотижневої боротьби народних депутатів, аграріїв-товаровиробникiв, громадських організацій, фахівців, експертів галузі, ми отримали попередню часткову перемогу, вiд якої не радiсно, щодо відновлення справедливості в частині повернення експортного ПДВ при вивезенні аграрної продукції.

Фото: Depositphotos/karelnoppe

Боротьба та захист власних iнтересiв пiдштовхнуло, чи не вперше до загальнонацiонального об’єднання 5-ти провідних галузевих асоціацій - Всеукраїнського аграрного форуму, Всеукраїнської аграрної ради, Аграрного союзу України, Українського клубу аграрного бізнесу, Української аграрної конфедерації, і не лише на фоні боротьби з аграрним рейдерством, а й за інтереси усієї галузі. Отож, сьогодні Верховна Рада України підтримала уточнення до окремих положень прийнятого законопроекту 6776-д, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України, зокрема, і щодо сумновiдомого пункту 180-го, яким дискримiнацiйно скасовувалось експортне ПДВ для соняшнику, сої і ріпаку.

Зауважу, що сама наявність норми про скасування відшкодування ПДВ при експорті, призводить до падіння закупівельних цін на продукцію на внутрішньому ринку та зростання маржі для переробників, у нашому випадку - олійних культур.

Ми не проти пiдтримки переробника та переробноï галузi, та навіть, навпаки працюємо над змінами до законодавства, які б підтримали переробників усієї агарної продукції (борошномельна, олієжирова, м’ясо-молочна переробка та ін.). Але ми проти такої підтримки за рахунок виключно товаровиробника, у якого вже забрано спецрежим сплати ПДВ (1,5-18 млрд доларiв на рік), ні на гривню не профінансовано бюджетну дотацію у 2018 році при цьому завалена та дискредитована виплата прийнята в 2017 роцi, яку також отримувалася з великими проблемами, а тепер ще й забирають експортне ПДВ. При цьому, аграрії-виробники сплачують внутрішнє ПДВ, а окрім того ще й понесли б втрати у ціні на свою продукцію, за попередніми підрахунками в розмірі біля 16-18 млрд. грн. Такі зміни, в купі із відсутністю фінансових компенсаторів, є прямим шляхом до того, що аграрна галузь може опинитися у катастрофічній ситуації, яка призведе до титанiчних змiн в ландшавтi структури самого аграрного сектора.

Більш того, скасування відшкодування ПДВ при експорті відповідних олійних культур є грубим порушенням чинного законодавства, зокрема, статті 42 основного Закону України – Конституції, відповідно до якої держава забезпечує усім суб’єктам господарювання рівні умови підприємницької діяльності, а також - зобов'язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

Для врегулювання ситуації, що склалася, мною разом з іншими народними депутатами, профiльними асоцiацiями було підготовлено та зареєстровано 14 грудня 2017 року Проект Закону № 7403, який покликаний скасувати раніше прийнятої Верховною Радою дискримінаційної норми та повернення бюджетного відшкодування ПДВ на операції з експорту соняшнику, сої, ріпаку. Законопроект має широку підтримку у фермерському середовищі, а також серед провідних аграрних асоціацій.

В результаті нашу спільну думку і «боротьбу» усієї аграрної спільноти почуто, але не у повній мірі, і проголосовано відповідні коригування щодо експортного ПДВ, а саме експорту соняшнику ПДВ повернуто, а сої відстрочено скасування повернення до вересня 2018 року, ріпаку до 2020 року. Таке рiшення ‎не задовiльняє товаровиробника та значну частину депутатiв аграрного комiтету.

Це не повна перемога. Це менше зло. Боротьба триває.

Я хочу щиро подякувати усій не байдужій агарній спільноті, колегам народним депутатам, профільним асоціаціям, громадським організаціям, кожному хто виходив на мітинги, хто відстоював своє законне право бути почутим у цій країні. Однак, хочу сказати, що якщо чиновники та Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики сподіваються, що вони пішли на ці поступки і аграрії замовкнуть, то вони дуже помиляються. Забрати все, а потім кинути аграріям «подачку», щоб ті були "щасливими" - не вийде!

Ми не зупиняємося на цьому. Інформую, що у зв’язку із прийнятими змінами, нами вже підготовлено оновлений текст законопроекту № 7403, який скасує прийняті обмеження щодо повернення експортного ПДВ для сої і ріпаку. Якщо не сьогодні, то вже наступного сесійного тижня, у січні та лютому, ми вимагатимемо розгляду нашого законопроекту.

Іван Мірошніченко Іван Мірошніченко , Народний депутат України
Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook, Twitter и Telegram