Ось реальний показник розвитку економіки. Це не фіктивний ВВП чи рівень інфляції, які можна рахувати кому як вигідно. Тут не можна сказати, що зменшення кількості підприємців має сезонний характер і за декілька місяців все зміниться. 70 тисяч підприємців, які вирішили згорнути свій бізнес, – це вже тенденція, яка є відображенням політики уряду по відношенню до малого та середнього бізнесу.
Підприємці добре пам’ятають чинного прем’єра Миколу Азарова ще з тих часів, коли він очолював Державну податкову адміністрацію. Тоді його позаочі називали «фіскальщиком», через надмірну любов до збільшення податкового тиску. Очоливши уряд, він продовжив використовувати перевірені часом методи.
Тому в Україні склалась ситуація, коли при офіційному зростанні економіки в 5% зростання податкових зборів склало 57%. Це означає, що для наповнення бюджету податки вибиваються з підприємств наперед. Тільки з податку на прибуток переплати підприємств склали близько 20 млрд. грн., а це гроші, які підприємці були вимушені заплатити ще не запрацювавши.
Не може розвиватися економіка в країні, де влада намагається імітувати роботу та вибиває з підприємців гроші на зарплати і пенсії напередодні виборів. У розвинених країнах економічний добробут базується на дрібних та середніх підприємцях, які самі забезпечують себе і дають роботу іншим. Саме вони формують левову частку надходжень до державних бюджетів. Наша ж влада ухвалює податкові кодекси та інші закони, що ставлять підприємців на межу виживання, не кажучи вже про створення можливостей для розвитку.
![](https://i.lb.ua/108/29/cee72e17ef97.jpg)
Діючий уряд свідомо, або через непрофесіоналізм, що ще страшніше, доводить економіку країни до того стану, коли платити податки, а отже і наповнювати бюджет вже буде нікому. Вже сьогодні Мінфін очікує скорочення доходів державного бюджету, яке триватиме до 2014, щоправда основною причиною такого погіршення називають «сповільнення зростання глобальної економіки».
Можливо, глобальна економіка і має на Україну такий суттєвий вплив, але за економічний клімат в країні в першу чергу відповідає Кабінет міністрів та підзвітні йому структури. Тому саме Кабінет міністрів на чолі з Миколою Азаровим мають чесно визнати, що завдяки їх діяльності інвестиційна привабливість України впав до рівня кризових 2008-2009 рр., що завдяки їх непродуманій політиці в Україні згортається дрібний та середній бізнес, а наповнення дохідної частини державного та місцевих бюджетів знаходиться під загрозою.
У цій ситуації на захист не тільки підприємців, а й усіх громадян має стати Верховна Рада і висловити недовіру Кабінету Азарова, бо якщо не зупинити планомірне знищення бізнесу сьогодні, на Україну чекає доля Греції, от тільки рятувального круга ЄС у нас не буде.