З іншого боку, 26 жовтня 2016 опублікована начебто переписка помічника Президента РФ Владислава Суркова, здобута українською хакерською групою «КіберХунта». Її начебто навіть підтвердила відома західна компанія «Bellingkat», яка гарно «засвітилася» у зв’язку з розслідуванням трагедії авіарейсу МН-17 (дивує, правда, чому нема офіційної заяви від самої цієї компанії – наприклад на її офіційному сайті).
Отже, скандал з е-декларуванням через начебто недоліки у програмному забезпеченні уважно аналізують і в нас, в Україні, і за кордоном, зокрема в країнах ЄС, у США та в МВФ. Серед іншого, подобається це комусь чи ні, здебільшого він сприймається як доказ відсутності у нашій країні висококваліфікованих ІТ-фахівців.
На фоні згаданого скандалу з е-декларуванням матеріали з переписки В. Суркова, начебто здобуті хакерським способом, крім всього іншого, зіграли на користь ІТ-фахівців. Адже люди, які проявляють відповідний інтерес, сприймають згаданий «злом» як свідчення того, що в українській групі «КіберХунта» є програмісти, завдяки кваліфікації і ерудиції яких стало можливим проникнення в електронну пошту високопоставленої людини в Росії, де кіберзахисту приділяється належна увага. Іншими словами: результати згаданої хакерської атаки показують, що в Україні є висококваліфіковані ІТ-фахівці. Можливо, з ними нема належних контактів… . Але це вже інше питання.
Безумовно, що об’єктивність згаданого матеріалу, начебто здобутого хакерським способом, мають перевіряти відповідні служби та організації. Але PR-функцію щодо наявності в Україні висококваліфікованих ІТ-фахівців він вже виконав.