Портрет доньки художника. 1980. Олія, полотно. 70х80 см.
Його першим учителем малювання був Митрофан Федоров, учень І.Рєпіна, прихильник російської школи реалізму, який вчив 21-річного хлопця не захоплюватися формалізмом, а вимагав у малюнках «простоти, яка протистоїть манірності».
Молодий Т.Шевченко в майстерні К.Брюллова. 1947. Олія, полотно.
У 1933 році Георгій вступив до Харківського художнього інституту, а коли його тимчасово закрили, вступив до Київського художнього інституту, де вчився у С.Григор’єва, К.Єлеви, Ф.Кричевського. Меліхов багато подорожував – Алтай, Крим, Закарпаття, Поділля, уважно змальовував натуру, вчився узагальненням пейзажу, шукав свою колірну гаму. Меліхов – вправний живописець, та окремо від десятків його пейзажів, натюрмортів, портретів стоять великі історичні полотна – «Молодий Т.Шевченко в майстерні К.Брюллова» (за неї художник отримав Державну премію СРСР), «М.Горький на Україні», «Щорс на прийомі у В.І.Леніна».
М. Щорс на прийомі у В.І.Леніна. 1951. Полотно, олія.
Як пише Г. Портнов у книжці «Г.С.Меліхов» (Державне видавництво образотворчого мистецтва і музичної літератури УРСР, Київ, 1962), до роботи «М.Горький на Україні» художник зробив 110 живописних етюдів і 20 малюнків олівцем, взагалі Меліхов дуже любив «ескізний період» і щедро їх малював.
Бульденежі. 1950. 80х100 см
Георгій Меліхов намалював надзвичайно багато портретів передовиків виробництва, радянських фахівців, сюжетів на зразок «Делегати 1-го з'їзду КП (б)України в Москві», паралельно – пейзажі Праги, Венеції, Флоренції, вірменські ландшафти, але оскільки він був фронтовиком – пройшов війну з 1941 року до 1945 і закінчив у Берліні, в його спадщині є багато картин, присвячених Другій світовій війні. Меліхов-художник інколи перемагав Меліхова-солдата, і тоді з’являлися начерки, ескізи, навіть полотна. Фахівці кажуть, що талант рисувальника відшліфувався в Меліхова саме під час війни.
Весна 1945 року. 1960. Олія, полотно.
Георгій Меліхов викладав у Київському художньому інституті (зараз НАОМА), був членом правління Спілки художників України, мав успішну кар’єру радянського художника, чимало нагород. Помер у 1985 році.