Список очолює сам Петро Порошенко. Нагадаємо, він був народним депутатом впродовж чотирьох скликань. Працював секретарем Ради національної безпеки та оборони (у 2005 році), міністром закордонних справ (2009-2010) та міністром економічного розвитку і торгівлі (2012).
Другу і третю позицію посідають спікер Верховної Ради, представник «НФ» Андрій Парубій (сім разів балотувався в парламент, двічі народний депутат) та його «права» рука, перший віце-спікер та Уповноважений президента з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко (тричі нардеп). До слова, на попередніх виборах вона займала дев'яте місце в списку БПП. Балотувалась від групи УДАР.
Четверте місце в списку посів командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил, Герой України генерал-лейтенант Михайло Забродський. У минулому – командир 95-ї бригади, у 2017 році – керівник Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Попередній раз балотувався до Житомирської обласної ради у 2015 році від БПП «Солідарність».
П’ятий номер – співачка, ведуча Євромайдану у Львові Софія Федина. Вона – кандидат політичних наук, викладає на кафедрі міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету імені Івана Франка, а також є членом президії Світової федерації українських лемківських об'єднань, радник голови Львівської облради, член обласного проводу Конгресу українських націоналістів тощо.
Із заяв Федини видається, що вона готувалась до політичної кар’єри з часів Майдану.
На її офіційному сайті вона пише, що хоче стати «Послом Миру, щоб своїми піснями сприяти вирішенню конфліктів». Правда, сайт не оновлювався з 2018 року.
Лідер кримських татар і народний депутат шести скликань Мустафа Джемілєв посів шостий номер в списку Порошенка.
Наступна – медик-доброволець, керівник громадської організації «Госпітальєри» Яна Зінкевич з Рівного.
У грудні 2015 року вона потрапила в ДТП, внаслідок якого пересувається на інвалідному візку.
Як зазначається на сайті Дніпровської міської ради, Зінкевич очолює комунальне підприємство «Госпітальєри Дніпра», підпорядковане департаменту охорони здоров'я при міськраді.
З 2014 року була парамедиком «Правого сектору», потім «командиром медичного батальйону «Госпітальєри» Української добровольчої армії.
Восьмий у першій десятці – голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Лише на Львівщині екс-президент здобув перемогу під час виборів.
Синютка свого часу працював заступником міського голови Івано-Франківська, депутатом Івано-Франківської облради. А з 2006 року перейшов на роботу в команду мера Львова Андрія Садового. Після Майдану очолив Львівську область. А наступного року став депутатом Львівської облради. Хоча згодом відмовився від депутатства, залишившись головою облдержадміністрації.
Ще один кримський татарин – заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз – дев’ятий у списку. У січні 2015-го Чийгоза затримали силові структури в Криму. Причиною арешту стала його участь в мітингу меджлісу перед будівлею Верховної Ради Криму напередодні анексії. Два роки потому Чийгоза засудили до восьми років колонії сурового режиму, але незадовго після цього його разом з іншим кримськотатарським політв'язнем – Ільмі Умеровим – видали Туреччині.
Замикає десятку “Європейської солідарності” Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції в уряді Володимира Гройсмана, в минулому – депутат Верховної Ради від БПП.
Нардепи
З 11 по 23 позицію списку партії Порошенка посідають депутати БПП та «Народного фронту» цього скликання парламенту:
-
лідер фракції Порошенка Артур Герасимов, якому екс-глава держави в останні дні на посаді присвоїв дипломатичний ранг Надзвичайного і повноважного посла України в ОБСЄ, оскільки той очолював делегацію Верховної Ради в Парламентській Асамблеї ОБСЄ;
-
екс-нардеп від БПП Степан Кубів, що з 2016 року працює першим віце-прем’єром та міністром економічного розвитку і торгівлі.
-
колишній прес-секретар Порошенка і нардеп його фракції Ірина Фріз, що з кінця 2018 року очолила спеціально створене Міністерство у справах ветеранів;
-
Ніна Южаніна – керівник комітету парламенту з питань податкової і митної політики. До політики працювала у компаніях Петра Порошенка;
-
дружина Генерального прокурора Ірина Луценко, що два останні роки в парламенті була представником Порошенка;
-
голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики, заступник керівника фракції «Народний фронт» та заступник секретаря РНБО у 2014 році Вікторія Сюмар;
-
депутат трьох скликань Верховної Ради, востаннє – у складі БПП, Володимир Ар’єв;
-
депутат парламенту двох останніх скликань. У 2012 році обраний за списком УДАРУ, один з керівників штабу партії Кличка на виборах 2012 року, у 2014 – БПП. Згодом – заступник голови Адміністрації Порошенка з 2014 по 2018 роки, а після цього – директор Національного інститут стратегічних досліджень Ростислав Павленко. Безпосередньо курував питання надання ПЦУ Томосу про автокефалію;
-
нардеп останнього скликання від «Народного фронту» Микола Величкович. З лютого 2014 року – заступник керівника МВС Арсена Авакова. Ще двічі балотувався – до парламенту та Львівської облради у 1998 році. Під час Майдану був заступником керівника загонів «Самооборони» Андрія Парубія;
-
Сергій Алєксєєв, заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя, в минулому адвокат. Отримав статус Заслуженого юриста України в жовтні 2016 року;
-
голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, депутат фракції БПП Руслан Князевич. Депутат чотирьох скликань, у 2000-х був членом ЦВК;
-
Максим Саврасов, що набув депутатських повноважень за списком БПП у квітні 2016 року. Двічі обирався до Київради від партії Леоніда Черновецького, хоча в 2011 році вийшов з неї;
-
двічі депутат Верховної Ради Марія Іонова. З 2008 по 2012 рік була депутатом Київської міської ради від Блоку Віталія Кличка. Працювала в Адміністрації Віктора Ющенка.
Із чинних депутатів в списку Порошенка також:
Тетяна Чорновол (№27) – нардеп від «Народного фронту», в минулому – журналіст. У 2014 році була урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики. Двічі балотувалась в парламент – у 2002 та 2012 роках.
Андрій Левус (№29) – депутат від «Народного фронту». Тривалий час працював помічником нардепа Андрія Парубія, очолював місцевий штаб Віктора Ющенка під час виборів президента у 2004-у, згодом – штаб партії «Народний союз «Наша Україна». У 2014 році був заступником голови СБУ.
Олександр Черненко (№34)– народний депутат від фракції БПП, колишній голова правління Комітету виборців України. Був помічником на громадських засадах народного депутата Андрія Шевченка у шостому і сьомому скликаннях Верховної Ради.
Володимир Соляр (№40) – нардеп від «Народного фронту». У 2014 році був заступником командира батальйону «Айдар», брав участь в АТО. За деякими даними, служив в Югославії та Іраку як військовий.
Ігор Артюшенко (№41) – нардеп від БПП. У 2007 році балотувався до парламенту від «Свободи». З липня 2016 року очолює запорізький осередок партії БПП.
Сергій Висоцький (№44) потравив до Верховної Ради цього скликання від «Народного фронту». До політичної кар’єри працював журналістом в журналі «Фокус», «ЛігаБізнесІнформ», «Комерсант-Україна», «Економічні вісті» тощо.
Олександр Бригинець (№45) – двічі народний депутат. У нинішнє скликання зайшов по списку БПП у 2016 році після того, як партія позбавила мандатів Миколу Томенка і Єгора Фірсова, котрі вийшли з фракції. У 2012 році був обраний депутатом Верховної Ради від «Батьківщини». Був радником прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, а з 2006 до 2012 – депутатом Київради у фракція БЮТ.
Ігор Лапін (№49) – нардеп від «Народного фронту». У 2014 році був командиром роти батальйону «Айдар». З 1997 до 2014 року працював адвокатом Волинської обласної колегії адвокатів, був членом кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Волинської області. Балотувався на посаду Ковельського міського голові за підтримки «Селянської партії України».
«Місцеві»
До парламентського списку «Євросолідарності» потрапила Ірина Никорак (№26), депутат Київської міськради від БПП. Помічниця нардепа від «Народного фронту» Олександра Присяжнюка – сина екс-губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка. Присяжнюк-молодший свого часу був помічником Арсенія Яценюка, заступником керівника апарату прем’єр-міністра у 2014 році та радником голови ВР.
Тридцятим номером списку була Наталія Баласинович, голова Васильківської районної ради Київської області. Однак після оприлюднення скандального відео, де вона нецензурно виражається в сторону поліцейського, її виключили зі списку.
В інтерв’ю Цензор.net Баласинович розповідала, що відео було зняте два роки тому її чоловіком – Богданом Баласиновичем, радником мера Києва Віталія Кличка із зовнішньоекономічних питань, який віддав запис журналісту і кандидату в депутати по округу у Василькові від «Слуги народу» Олександру Дубинському. На той момент, за її словами, у них з чоловіком погіршилися стосунки.
Місце Баласинович не зайняв ніхто, список посунувся на одну позицію вниз, оскільки номер кандидата закріплюють під час партійного з'їзду, а отже, щоб на те ж місце поставити когось іншого, - потрібно скликати новий з'їзд.
Андрій Андрєєв (№35) – депутат Київради від «Солідарності». Працював начальником управління обстеження та аналізу стану благоустрою території КП «Київблагоустрій», а з лютого 2015 року по теперішній час – перший заступник директора КП «Київблагоустрій».
За повідомленнями ЗМІ, Андрєєв був керівником приймальної депутата Київради Алли Шлапак під час парламентської кампанії 2012 року.
За даними ЗМІ, Андрєєв фігурував у справі про створення схеми для розкрадання бюджетних коштів, виділених на демонтаж МАФів на суму понад 4 млн грн. У коментарі LB.ua депутат Київради сказав, що подібна інформація – «брехня і наклеп», пояснюючи, що за будь-якою заявою правоохоронні органи відкривають провадження. Щоправда, так і не дав поставити уточнююче запитання, що у грудні 2017 року Шевченківський райсуд Києва надав доступ прокуратурі до речей і документів Печерської райдержадміністрації Києва у цій справі.
42 місце в списку займає Михайло Талпа, депутат Миколаївської облради від БПП. Був помічником нардепа від «Батьківщини» Ігора Бриченка, що пройшов в парламент по мажоритарному окрузі в Миколаївській області.
Олена Урсуленко (№46), секретар Херсонської міськради, депутат від «Солідарності», також поповнила список партії Порошенка. Урсуленко займалася підприємницькою діяльністю до 2015 року, очолює херсонський осередок БПП.
«Кабмінівські»
Окрім Степана Кубіва в новий парламент вкотре пробує пройти й інші урядовці. Зокрема, нині віце-прем'єр-міністр і нардеп п'яти скликань парламенту В'ячеслав Кириленко (№38). За прем’єр-міністра Юлії Тимошенко працював міністром праці та соціальної політики, за Арсенія Яценюка – міністром культури, віце-прем'єр-міністр з гуманітарних питань. В уряді Гройсмана залишився на посаді віце-прем'єр-міністр.
Колега Кириленко по Кабміну – віце-прем'єр-міністр Павло Розенко (№39) – також в списку партії Порошенка. Розенко чотири рази балотувався у Верховну Раду (по списку Народного руху, Блоку «Наша Україна», УДАРу та БПП). Останні два рази були успішні.
З грудня 2014 по квітень 2016-го працював міністром праці та соціальної політики, а після очолення уряду Володимиром Гройсманом став віце-прем'єр-міністром.
Заступниця міністра енергетики і вугільної промисловості з питань європейської інтеграції з лютого 2017 року Наталія Бойко (№24). Навчалася у Львівському національному університеті, після чого на юридичному факультеті Берлінського університету імені Гумбольдта. До 2015 року працювала в Німеччині в компанії Environmental Resources Management на посаді консультанта і координатора проектів для міжнародних газовидобувних компаній і фінансових інститутів. Її батько Андрій Бойко – колишній член Вищої Ради правосуддя.
«Несистемні»
Решта списку – функціонери партії та її штатні і неформальні речники, а також ідеологічно близькі до Петра Порошенка блогери та публічні особи:
– голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович (№25). Був головою вченої ради Центру досліджень визвольного руху (2008-2014), директором Архіву Служби безпеки України (2008-2010).
– Андрій Карпов (Андрій Полтава) – блогер, автор програми «Вата Шоу» на каналі «Прямий» – під №31. У студентські роки був капітаном команди КВК.
– Денис П'ятигорець (№28), заступник голови Волинської обласної держадміністрації (з жовтня минулого року). Балотувався до Запорізької міської організації від Партії регіонів.
Працював директором благодійної організації «Патріоти Волині», засновником якої є нардеп від «Волі народу» Степан Івахів, а також прес-секретарем мережі автозаправок WOG, що належать групі Івахіва «Континіум». П'ятигорець такоє є помічником Івахіва на громадських засадах.
– Юрій Бірюков (№32) – радник президента Петра Порошенка з 2014 року, помічник міністра оборони Валерія Гелетея, а згодом і Степана Полторака з питань речового забезпечення Збройний Сил України. Комунікатор Порошенка з волонтерським середовищем, неформальний спікер команди з військових питань.
– політолог Сергій Таран (№33), член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії від депутатської фракції БПП, у минулому – співзасновник Інституту масової інформації, яка опікується захистом свободи слова в Україні.
– Дінара Габібуллаєва (№36), голова громадської організації «Солідарна молодь» («молодіжка» БПП). Працювала помічником одного з депутатів районного штабу БПП в Дніпрі, а також прес-секретарем міського штабу БПП. На публічних акція часто з’являється в найближчому оточенні Порошенка.
– Олексій Петров (№37), ветеран АТО, офіцер Збройних Сил України, позиціонує себе як блогер. У своїх постах активно рекламує Петра Порошенка.
Олександр Погребиський (№42) – боєць 95-ї окремої десантно-штурмової бригади аеромобільних військ. Був залучений до роботи в Міністерстві оборони на громадських засадах, входив в групу, яка контролює процес побудови гуртожитку для контрактників і військових готелів для офіцерів на території кожної частини.
– Андрій Смолій (№47), асистент кафедри міжнародного приватного права Інституту міжнародних відносин КНУ, а також Інституту держави і права НАН, син Валерія Смолія – віце-прем’єра в 1997-1999 роках, нині – директора Інституту історії НАН. Минулого року вийшов з Української Галицької партії.
– Людмила Обертинська (№48), працівник прес-служби партії Порошенка.
У списку Євросолідарності був також ветеран АТО Олег Болдирєв. Однак він написав у Facebook, що вирішив не балотуватися в парламент.
– Гліб Бабіч (№51), командир взводу 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади.
– Артур Переверзєв (№52), провідний експерт відділу цивільних експертів Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил.
І ще п’ятдесятка
Решта 50 кандидатів у списку партії Порошенка – здебільшого, представники політсили в регіонах і посадовці (зокрема, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Олег Валов (№83), перший заступник голови Барської районної держадміністрації Вінницької області Неля Мельник (№72), секретар Тернопільської міськради Віктор Шумада (№59), голова Тернопільської облради Віктор Овчарук (№58).
Кілька кандидатів – працівники Адміністрації президента (завідувач відділу західних регіонів Департаменту регіональної та кадрової політики Адміністрації президента Станіслав Кращенко (№77) і Верховної Ради (заступник керівника Секретаріату Голови Верховної Ради Нестор Пронюк (№60) та радник голови Верховної Ради Олександр Старовойт (№70).
Весь список «Європейської Солідарності» – за посиланням.