ГлавнаяПолитика

Выступление лидера фракции Блока Литвина Зарубинского на открытии сессии ВР

Шановні громадяни України! Старт сьогодні, 1 вересня, нового навчального року в Україні і збіг його з початком роботи чергової сесії Верховної Ради є доволі символічним, адже 1 вересня – це ще і День знань. Усвідомлюю, що для когось роки навчання чи в школі, чи то у вищому навчальному закладі далеко не завжди були напряму пов’язані із здобуттям позитивних знань, адже прикладів малоосвіченості, малокультурності, а інколи і малограмотності, на всіх щаблях суспільного організму, в тому числі і на вищих щаблях, не так вже й мало.

Выступление лидера фракции Блока Литвина Зарубинского на открытии сессии ВР

Але видається так, що і знання, щоправда, коли вони поверхові, теж не панацея. У всякому разі, сформувалась когорта відносно молодих кар’єристів без сталих переконань, державницького стрижня, для яких владна посада – це самоціль і чергова сходинка до наступної посади. Користі суспільству від таких теж нуль. А про ефективність роботи стрибунів з посади на посаду і гастролерів говорити не доводиться. Всім їм бракує одного: глибокого, не штучного, знання і розуміння того, що не політтехнологи мають визначати порядок денний державної роботи, не так звані виборчі фішки мають покладатись у центр діяльності наділених повноваженнями осіб, адже также, як від багатьох повторень слова „халва” в роті солодко не стає, также багатотисячні за кількістю і багатомільйонні за ціною біл-борди, скільки б разів не обіцяли врятувати, відновити, побудувати чи будувати, ані на йоту не покращують добробут простих людей. Бо виборчий пафос і самореклама не конвертуються, не перетворюються у зарплати, пенсії, якісну і доступну освіту і медицину - те, що, насправді, потрібно мільйонам людей. І потрібно не протягом кількох місяців до виборів, а постійно, незалежно від будь-яких виборчих кампаній. 

Насправді, добробут громадян, їх безпека, їх здоров’я можуть бути результатом щоденної, не показушної, не демонстративної, не піарівської, а рутинної, добросовісної, відповідальної праці можновладців як в парламенті, так і в інших владних інститутах. Замість інтриг, метушні, життя від скандалу до скандалу – консолідована воля, помножена на роботу. Замість чвар, образ і словоблуддя - практична робота за для людей, наших громадян і цієї роботи без сумніву вистачить для всіх достойників.

І ще одне. Відсутність системності, спонтанні і фрагментарні ініціативи та дії, навіть, коли вони робляться з благих міркувань, породжують не тільки постійні аврали, штурмівщину, кавалерійські наскоки, але і формують несерйозне і головне – недовірливе ставлення з боку різних верств суспільства до самого державного управління, до його адекватності сучасним викликам. І це є глибинною проблемою. А те, що узгоджені вчора позиції, дезавуюються сьогодні, а завтра – просто заперечуються, то ці цикли недоговороспроможності є лише похідними, похідними від неготовності, а, можливо, і просто нездатності осягнути, а відповідно й дотримуватися у своїй діяльності сучасної і ефективної науки, так, саме науки державного управління. А звідси рефлекторне реагування на проблеми і виклики часу замість своєчасного аналізу, прогнозування, а на їх базі – системної послідовної стратегії розв’язання, в першу чергу, соціальних і економічних питань.

 Тому на початку сесії Верховної Ради України шостого скликання "Блок Литвина" пропонує спільно визначитися з тими не дрібнокон’юнктурними, а насправді доленосними питаннями, що визначатимуть якість життєдіяльності наших громадян, які ми маємо обов’язково розглянути і прийняти відповідні, підкреслюю, комплексні рішення вже у вересні. 

Для прикладу. Негайно фахово проаналізувати сумний досвід наших сусідів щодо забезпечення безпеки, у тому числі технологічної безпеки стратегічних об’єктів. Виснаженість та зношеність багатьох найважливіших об’єктів нашої економіки вимагає реальної та негайної роботи щодо унеможливлення в Україні техногенних катастроф. І ціна питання тут просто величезна. 

Наступне. З метою реальної підтримки села, сільських трударів парламент мав би прийняти закон, який підготувала фракція "Блок Литвина" за дорученням голови парламенту. Те, що до цих пір цей документ ігнорується, може свідчити лише про те, що ті, хто не хоче за нього голосувати, очевидно, перебувають у купі з тими, хто розраховує, що селяни нікуди не дінуться і будуть змушені продавати зерно за безцінь. Для того, аби подолати кризу в агропромисловій сфері, потрібно, щоб цими питаннями займалися виключно ті люди, які знають, розуміють проблеми села і не пов’язані з олігархічними кланами. І тут не можна обійти питання щодо реалізації, а точніше, нереалізації Закону „Про пріоритетний розвиток села”, який передбачає розвиток соціально-культурної сфери на селі, сільської медицини. 

Шановні колеги, поряд з іншими, комплексний і систематичний підхід до названих найсерйозніших питань сьогодні необхідний як повітря, бо образно кажучи, таке повітря необхідно незалежно від політичних сутичок, виборчих кампаній і намальованих рейтингів. Все це минуще і кращому разі залишиться лише в мемуарах. А ось здорове повітря, здоровий дух здорового суспільного організму обов’язково мусимо забезпечити нашим нащадкам. Дякую за увагу.

Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook, Twitter и Telegram