Симоненко Олексій Юрійович

Екс-заступник Генерального прокурора

Симоненко Олексій Юрійович

​Місце народження

Народився 18 вересня 1976, Чугуїв, Харківська область.

Освіта

У 1998 році закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство», кваліфікація юрист.

Кар'єра

З травня 1998 року по березень 2006 року працював в органах прокуратури міста Києва на посадах стажиста на посаді помічника прокурора, помічника прокурора, слідчого прокуратури Ватутінського району м. Києва; слідчого прокуратур Деснянського та Оболонського районів м. Києва; старшого помічника прокурора, старшого слідчого прокуратури Оболонського району м. Києва.

З березня 2006 року по травень 2010 року працював в органах прокуратури Київської області на посадах слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу слідчого управління прокуратури Київської області; старшого помічника прокурора Київської області з питань правового забезпечення; начальника слідчого відділу слідчого управління; заступника начальника, начальника відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури слідчого управління прокуратури Київської області.

З травня 2010 року по червень 2018 року проходив службу в органах Служби безпеки України на посадах офіцерського складу.

З 27 березня 2020 року — заступник Генерального прокурора.

З 17 липня 2022 — виконувач обов'язків Генерального прокурора України.

24 січня 2023 року Генеральний прокурор Андрій Костін підписав наказ про звільнення за власним бажанням з адміністративної посади заступника Генерального прокурора Олексія Симоненка.

23.01.2023