Міжнародний трибунал для колишньої Югославії, та сама «Гаага», що майорить на багатьох дороговказах зараз, став наслідком саме застосування Московського механізму.
В українській Конституції, законодавстві, офіційних перекладах міжнародних документів, використовується термін «права людини». Чи потрібно міняти цю термінологію?
Продумана державна політика щодо заохочення до вакцинації може бути не менш ефективною, а досягнення мети забезпечується менш обтяжливими для людських прав засобами.
Після голосування за Законопроект про банки розгорнулася дискусія щодо (не)конституційності пропонованих змін, тому є сенс розглянути його можливі конституційні ризики.
Ця стаття – спроба поміркувати над змістом і наслідками рішення Конституційного Суду, а головне подумати на тему – чи можна оскаржувати його постанови?
Цим рішенням судді Другого сенату не тільки обмежили повноваження НАБУ, але й створили досить спірний прецедент, який може мати серйозні та далекосяжні наслідки.
Від Конституційного Суду залежить чи стане він гобсівським Левіафаном, що забезпечує порядок і правила співіснування в державі, чи гобсівським Бегемотом, що уособлює свавілля і анархію…
Суд помилився у застосуванні забезпечувального наказу у конкретній справі. Однак ця помилка може дорого коштувати як Суду, так і конституційній юрисдикції.
Слід мати на увазі, що все ж таки Конституція України вимагає конкурсних засад добору на посади суддів КСУ, а головними критеріями є високі моральні якості та визнаний рівень компетентності…
Хоча реформа судочинства передбачає чимало прогресивних змін, значна кількість її положень погіршить ситуацію із відкритістю судочинства та захистом права на справедливий суд.
Відбувся тектонічний зсув в свідомості суддівського корпусу. Судді зрозуміли, що знаходяться під пильним оком громадськості, яка отримала важливий інструмент впливу.
Сьогоднішнє рішення Парламенту, яким відкрита дорога реформі процесуальних кодексів, дає підстави для оптимізму не тільки щодо завершення реформи судових інституцій, але й у забезпеченні…