Ідея європейської країни об'єднала два знакових місця столиці - Майдан Незалежності, який є символом України, і Європейську площу, яка символізує Європу в Україні.
Студенство, громадські діячі, депутати, журналісти і просто небайдужі українці, усі разом утворили дуже потужну, дуже важливу силу, яка може здолати будь-які перешкоди на шляху європейського майбутнього України.
Така саморганізація громадян здійснює контроль за діями органів влади. Адже згідно статті 5 Конституції України: "Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами".
Уряд Азарова порушив ст. 19 Конституції і перевищив свої повноваження. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 № 905-р. суперечить актам Президента України та Законам України. Згідно ч. 1 ст. 50 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», уряд видає постанови і розпорядження на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України. Відповідно до ст.11 Закону України «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики», основними принципами зовнішньої політики держави визначено забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного, правового простору з метою набуття членства в Європейському Союзі. Надалі, конкретні вказівки уряду з інтеграції були надані в Указі Президента України № 127/2013 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 березня 2013 «Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України».
Отже, якщо попередні акти парламенту і Президента не є скасованими, вони обов’язкові до виконання урядом, – проте уряд їх проігнорував.
Тому, керуючись статтею 106 Конституції України, статтею 4, 10 Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України», Президент повинен скасувати незаконне розпорядження Уряду.
Питання зовнішньополітичного курсу повинен вирішувати виключно український народ, який із Сходу на Захід, з Півночі на Південь сказав своє тверде «Так – ЄС!».
29 листопада 2013 року на саміті Східного партнерства у Вільнюсі, Янукович має останній шанс виправити ситуацію, і відкинувши свій шантаж поставити підпис під Угодою про Асоціацію з ЄС.
Влада повинна пам’ятати - неврахування думки громадськості в майбутньому призведе до відставки уряду та імпічменту Президента.