ГлавнаяОбществоЖиття

Українці підтримують введення державного контролю над ціноутворенням на ринку медикаментів

Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження «Чи доступні ліки громадянам України?», проведеного Інститутом  Горшеніна методом телефонного опитування у вересні 2009 року.

Українці підтримують введення державного контролю над ціноутворенням на ринку медикаментів
Фото: www.gzt.ru

 За результатами проведеного соціологічного дослідження експерти Інституту Горшеніна зробили наступні висновки:

 Переважна більшість українців (84,5%) заявили, що купують ліки. Причому більше половини опитаних (55,6%) роблять це час від часу, а майже третина (28,9%) - постійно. Практично ніколи не купують ліки 14,6% респондентів, а 0,9% відчули труднощі з відповіддю на це запитання.

 Менше половини громадян України (48,3%) купують ліки, керуючись порадою лікаря. Особистим досвідом керуються, купуючи ліки, біля третини опитаних (34,8%), а кожний десятий (10,2%) прислухається до порад аптекаря. Ціна препарату має вирішальне значення для 5,8% респондентів і майже стільки ж опитаних - 5,3% - керуються в цьому питанні порадою знайомих.  Реклама має значення при купівлі ліків для 3,7% громадян, а 2,4% найбільше довіряють особистій інтуїції. Заявили, що взагалі не купують лікарських препаратів, 4,3% респондентів, а 1,9% не змогли відповісти на це запитання.

 Переважну більшість українців (91,4%) хвилює зростання цін на ліки останнім часом. При цьому, дуже хвилює цей факт 72,1% опитаних, а 19,3% - скоріше хвилює.  Не переймаються зростанням цін на медичні препарати лише 7,5% громадян. З них ця проблема скоріше не хвилює 4,3%, точно не хвилює - 3,2%. Важко визначитися з відповіддю на запитання було 1,1% опитаних.

 Переважна кількість громадян України (91,2%) вважають, що варто ввести державний контроль над ціноутворенням на ліки. З них абсолютно впевнені в необхідності такого контролю 69,5% опитаних, а 21,7% дали відповідь «скоріше так».  Протилежну точку зору мають лише 7,3% респондентів, з них 5,2% вважають, що державний контроль цін на ліки скоріше не потрібен, а 2,1% - точно не потрібен. Важко відповісти на запитання було 1,5% українців.

 Майже половина опитаних (48,5%) вважають розповсюдженою проблемою незаконний продаж наркотичних та психотропних препаратів в аптеках.  При цьому дуже розповсюдженою вважають цю проблему 22,7%  опитаних, а 25,8% вважають, що проблема скоріше розповсюджена. Протилежної точки зору дотримується кожен п´ятий громадянин України (20,6%). З них 11,2% респондентів вважають, що проблема незаконного продажу наркотичних та психотропних препаратів в аптеках скоріше не розповсюджена, а 9,4% - точно не розповсюджена. Біля третини опитаних українців (30,9%) не визначилися з відповіддю на це запитання.

 Переважну кількість українців (91,9%) хвилює проблема фальсифікації лікарських препаратів. При цьому точно хвилює це 68,7% опитаних, а 23,2% - скоріше хвилює.  Не опікуються проблемою фальсифікації ліків лише 6,9% громадян. З них 4,6% заявили, що це питання їх скоріше не хвилює, а 2,3% - точно не хвилює. Відчули труднощі з визначенням позиції з даного приводу 1,2% респондентів.

 Довідка. Інститут Горшеніна провів всеукраїнське телефонне опитування «Чи доступні ліки громадянам України?» з 21  по 24 вересня 2009 року в усіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Всього, згідно випадкової вибіркиі, було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років. Квотами у вибірці були: вік, стать і область. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 3,2%.

Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook, Twitter и Telegram