Грандж Девід Лоуренс

Генерал-майор армії США у відставці, співзасновник благодійного фонду Osprey Global Solutions Ukraine

Грандж Девід Лоуренс

Дата народження: 29.12.1947

Девід Лоуренс Грандж - легендарний генерал-майор армії США та співзасновник благодійної організації Osprey Global Solutions Ukraine. За його особистої ініціативи з 2022 року, з початку повномасштабної війни, Фонд проводить в Україні постійне безкоштовне навчання військовослужбовців із розмінування, знешкодження вибухонебезпечних пристроїв та надання екстреної медичної допомоги за стандартами НАТО. Протягом двох років таке навчання пройшли сотні рятувальників та військовослужбовців із багатьох регіонів України.

Девід Л. Грандж прослужив 30 років в Армії США. Він командував 1-ю піхотною дивізією армії США в Німеччині та оперативною групою "Eagle" у Боснії та Герцеговині. Під час служби Грандж брав участь у кількох великих військових операціях: у В'єтнамі, Гренаді, Іраку, а також у Боснії та Косово, також у місіях в Латинській та Південній Америці, на Близькому Сході. У 2000 році звільнився з військової служби.

Після завершення військової кар'єри заснував Osprey Global Solutions у США. Компанія працює у кількох країнах і надає послуги, пов’язані з безпекою та оцінкою ризиків, гуманітарними операціями, створенням підрозділів швидкого реагування для медичного забезпечення та пунктів управління, будівництвом укриттів тощо. До складу компанії входять ветерани Сил спеціальних операцій США, висококваліфіковані медики, вибухотехніки, колишні співробітники правоохоронних органів.

Девід Лоуренс Грандж. Фонд Osprey Global Solutions Ukraine. Девід Л. Грандж має зв’язки з Україною з 1994 року,  коли вперше брав участь в організації та проведенні багатонаціональних навчань у Міжнародному центрі миротворчості  та безпеки  (м.Яворів). Навчання відбувалися у рамках програми "Партнерство заради миру", що була створена для сприяння співпраці між НАТО та 19 країнами Європи та Центральної Азії, які не входять до Альянсу.

З 2022 року, в рамках гуманітарного проєкту Osprey Global Solutions Ukraine Foundation, Девід Л. Грандж ділиться унікальним досвідом проведення аварійно-рятувальних, медично-травматологічних тренінгів, операцій з розмінування та постачання медичного обладнання з українськими військовим та особовим складом сил швидкого реагування.

За безпосередньої участі Грандж, як провідного експерта, Фонд проводить навчання з розмінування, тактичної медичної допомоги, робототехніки та пошуково-рятувальних операцій для Збройних Сил України, Національної гвардії, Національної поліції та ДСНС за сучасними стандартами США. Програма розроблена таким чином, щоб кожен український офіцер, який проходить навчання, міг підготувати ще 10 інструкторів у своїх підрозділах і організаціях. Також курс передбачає відпрацювання використання дронів та робототехніки для розвідки замінованих територій та огляду приміщень на наявність вибухових пристроїв.

Діяльність фонду фінансується виключно за рахунок особистих благодійних пожертв громадян США.

У 2023 році було підписано Меморандум про співпрацю між Osprey Global Solutions Ukraine та Державним агентством України з управління зоною відчуження. Проєкт спрямований на розмінування територій і знешкодження російських вибухових пристроїв, залишених і закладених російськими військами, які відступали. Проєкт передбачає залучення донорів для фінансування допомоги українським військовослужбовцям, рятувальникам та персоналу, який працює у Чорнобильській зоні відчуження.

Партнерами фонду є Міністерство оборони України, Національна гвардія України, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Державна прикордонна служба, МВС України, Національна академія внутрішніх справ України, Держагентство України з управління зоною відчуження, а також військово-цивільні адміністрації.

Osprey Global Solutions Ukraine тісно співпрацює з глобальною некомерційною організацією Osprey Relief Foundation (ORF). Цей фонд був заснований Девідом Л. Грандж та його дружиною Холлі Грандж у 2011 році для надання медичної та гуманітарної допомоги під час стихійних лих.

Місце народження. Освіта. Народився у Лонг-Айленді, штат Нью-Йорк, у родині військового. Здобув ступінь бакалавра в Університеті Північної Джорджії. Пізніше здобув ступінь магістра державного управління в Університеті Західного Кентуккі. У 1974 році Девід Л. Грандж пройшов льотну підготовку у форті Ракер і має кваліфікацію пілота.

У 1981 році закінчив курси Спеціальної авіаційної служби Великої Британії (SAS), що спеціалізується на боротьбі з тероризмом, порятунку заручників і спеціальній розвідці. Пізніше навчався у Командно-штабному коледжі Корпусу морської піхоти США у Квантіко, штат Вірджинія. Пройшов навчання у Національному військовому коледжі (Вашингтон, округ Колумбія) для підготовки до керівних і командних посад.

Військова кар'єра. За 30 років служби в армії США Девід Л. Грандж пройшов шлях від молодшого піхотного офіцера до генерал-майора армії США, командувача 1-ю піхотною дивізією.

1970–1972 рр. – під час війни у В’єтнамі служив у 101-й повітряно-десантній дивізії у піхотному підрозділі та рейнджером у розвідці. Був радником рейнджерів В’єтнамської повітряно-десантної дивізії Армії Республіки В’єтнам.

1972–1974 рр. – служив у 3-му батальйоні 5-ї групи спеціального призначення на війсковій базі Форт-Брегг у команді підводного плавання та групі десантування на великій висоті.

1974–1978 рр. – служив у 158-й авіаційній бригаді 101-ї повітряно-десантної дивізії пілотом гелікоптера Huey i командиром взводу. На цій посаді розробляв тактику десантно-штурмових операцій у різних умовах бойової обстановки. Також служив на посаді командира піхотної роти.

1978–1980 рр. – служив командиром роти рейнджерів у 1-му батальйоні рейнджерів. Брав участь в операції "Eagle Claw" зі спроби звільнення 52 співробітників посольства США, утримуваних у заручниках у Тегерані.

1982–1987 рр. – служив у антитерористичному загоні спеціального призначення. Командував спеціальним підрозділом під час операції на Гренаді в 1983 році. Пізніше служив офіцером штабу, був відповідальним за планування та координацію військових операцій.

1987–1988 рр. – командир 1-го батальйону 503-го піхотного полку 2-ї піхотної дивізії у Південній Кореї.

1990–1991 рр. – заступник командувача контртерористичними силами Армії США під час війни в Перській затоці (операція "Буря в пустелі").

1991-1993 рр. – командир 75-го полку рейнджерів.

1994 рр. – заступник командувача Сил спеціальних операцій Армії США.

1995-1996 рр. – заступник командувача 3-ї піхотної дивізії Армії США в Німеччині.

1996-1997 рр. – директор Управління поточних операцій, готовності та мобілізації Армії США; а також директор з питань техногенних і природних катастроф у США та на їхніх територіях.

1997-1999 рр. – командувач 1-ї піхотної дивізії у Німеччині та оперативної групи "Eagle" в Боснії та Герцеговині.

Нагороди. За героїзм Девід Л. Грандж був нагороджений трьома медалями "Срібна зірка" - третьою за значущістю нагородою США за бойову доблесть. Також він отримав два "Пурпурових серця" за поранення у бою.

Співпраця з іншими країнами. Після повстання у Лівії проти Муаммара Каддафі у 2011 році Девід Л. Грандж брав участь у гуманітарній допомозі цій країні. Він неодноразово читав лекції в Ізраїлі щодо боротьби з тероризмом. Грандж особисто сприяв евакуації персоналу з Афганістану у 2021-2023 роках, брав участь у наданні допомоги на Гаїті та інших численних гуманітарних операціях у зонах конфліктів.

Є співавтором книги з удосконалення структури збройних сил "Авіаційно-механізований удар: асиметрична маневрова війна XXI століття".

Опубліковано на правах реклами 

17.04.2024