Гейнс ​Евріл

Директорка Національної розвідки США

Гейнс ​Евріл

Місце народження

Народилася 29 серпня 1969, Нью-Йорк, США в родині біохіміка Томаса Гейнса і художниці Едріан Реппін.

Освіта

Здобувши середню освіту Гейнс вирушила до Японії, де навчалася в інституті Кодокан й отримала коричневий пояс у дзюдо. Повернувшись до США, вивчала фізику в Чиказькому університеті.

В 1991 році Гейнс познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Девідом Давігі, який був льотним інструктором.

В 1992 року, коли Гейнс закінчила Чиказький університет, пара оселилася в Балтіморі, де Евріл розпочала підготовку для здобуття докторського ступеня з фізики в університеті Джонса Гопкінса, а Девід почав працювати пілотом на комерційній авіалінії.

В 1998 році вступила в школу права Джорджтаунського університету і отримала юридичну освіту.

Кар'єра

У школі права Гейнс спеціалізувалася на міжнародному праві та займалася проблемами дотримання прав людини, після закінчення університету працювала клерком в офісі судді федерального апеляційного суду, а 2003 року прийшла в офіс юрисконсульта Державного департаменту США.

З 2010 року працювала в адміністрації президента Обами помічницею радника президента, спеціалізуючись на проблемах національної безпеки, а також юрисконсультом Ради національної безпеки. 12 червня 2013 року директор ЦРУ Бреннан офіційно оголосив про відхід Майкла Морелла 9 серпня 2013 року на відставку з посади заступника директора ЦРУ і призначив на його місце Евріл Гейнс.

У грудні 2014 року було оголошено про призначення Евріл Гейнс заступницею радника президента США з національної безпеки Сьюзан Райс. Гейнс займала цю посаду до закінчення повноважень адміністрації Обами 20 січня 2017 року.

23 листопада 2020 року Джо Байден оголосив список своїх кандидатів на ключові посади в своїй майбутній адміністрації, назвавши Евріл Гейнс претенденткою на посаду директорки національної розвідки.

21 січня 2021 року рішенням Сенату була офіційно затверджена на цій посаді і стала першою жінкою на цій посаді.

25.01.2021