ГлавнаяБлогиБлог Александра Кирша

Звернення народного депутата України Олександра Кірша

До керівників, фінансових директорів і головних бухгалтерів українських підприємств, а також до підприємців України.

За умов почастішання випадків прояву правового свавілля відносно українських підприємств і підприємців, масового правового нігілізму з боку контролюючих органів, які виштовхують український бізнес за межі правового поля, практично повної відсутності узагальнюючих податкових роз’яснень, постійної суперечливості й нелогічності індивідуальних податкових консультацій, кричущої фіскальної вакханалії (приклад — із необґрунтованим і болючим блокуванням податкових накладних) і триваючої податкової корупції, а також численних інших ситуацій, пов’язаних з явними порушеннями прав суб’єктів підприємницької діяльності України, я запропонував провідним об’єднанням підприємств і підприємців свою кандидатуру для висування на неофіційну суспільну посаду «народного податкового омбудсмена» — з метою захисту українського бізнесу, підвищення його організованості й правової інформованості для дієвого протистояння беззаконню й практиці податкового шантажу.

Ця ініціатива була підтримана низкою найбільших організацій, що об’єднують вітчизняний бізнес, які делегували мене для виконання обов’язків народного податкового омбудсмена України: Спілкою підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України (лист СМСППУ за підписом Голови Спілки Ю. Єханурова від 18.12.2017 р. № 323); Спілкою орендарів і підприємців України (лист СОПУ за підписом Президента Спілки В. Хмілевського від 20.12.2017 р. № 10-42); Антикризовою радою громадських організацій України й Українською спілкою промисловців і підприємців, яка входить до неї (лист УСПП за підписом Президента УСПП, Голови Антикризової ради громадських організацій України А. Кінаха від 21.12.2017 р. № 02-1-677); Громадською радою Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики й Українським товариством економічних свобод (лист за підписом Голови Громадської ради й УТЕС М. Заблоцького від 22.12.2017 р. № 22/12/2017)

(висування триває).

Упевнений, що мій досвід роботи в Комітеті ВР і на чолі його підкомітету, а також більш ніж 25-річний досвід роботи податковим консультантом, захист протягом багатьох років інтересів і прав малого й середнього бізнесу на численних форумах, у громадських організаціях бізнесу й у засобах масової інформації, багаторічна (триваюча!) робота в журналах «Бухгалтер» і «Роботодавець», а також на різних ТВ-каналах і сайтах, отримані за цей час кваліфікація й навички, регулярно підкріплювані й оновлювані на постійних податкових семінарах, які проводяться мною з 1993 р. не рідше, ніж раз на місяць, дозволять мені, незважаючи на неофіційний характер омбудстатусу, наповнювати його реальним змістом, ефективно і якісно — без політизованості й популізму — у жорсткому діалозі з опонентами виконувати функції захисника українського бізнесу від усілякого свавілля, сприяти створенню зовсім іншого — дійсно заохочувального — інвестиційного клімату в Україні.

Статус народного депутата дозволить мені представляти інтереси бізнесу у парламенті — втілювати вимоги й побажання суб’єктів підприємницької діяльності у відповідні законопроекти, листи Комітету/підкомітету ВР і офіційні запити.

При цьому я істотно нарощуватиму свою присутність на всіляких заходах на підтримку й захист бізнесу, а також у ЗМІ. Зокрема, починаючи з січня працюватиме спеціальний спільний сайт податкового омбудсмена й редакції журналу «Бухгалтер» за назвою «Налоги и право» (nalіpra) — з вільним доступом — для інформування платників податків про мою діяльність, про податкові новації, пов’язані з ними пастки і можливості, законодавчі проекти, які розглядаються, практику адміністративно-фіскальних і судових рішень, а головне — для акумуляції індивідуальних і колективних (документально підтверджених, не анонімних) скарг, назрілих вимог і організаційно-законодавчих ініціатив представників бізнесу, у першу чергу — найменш захищеного малого, у тому числі «мікро», і середнього.

Координати для зворотного зв’язку:

[email protected]; а/с 7309, м. Харків, 61002; адреси приймалень (як і адресу сайту) повідомлю незабаром додатково — разом із телефоном диспетчера та координатами моїх помічників — відомих українських фахівців, котрі, як і я, виконуватимуть свої функції на громадських засадах.

Моя громадська діяльність як народного депутата України й народного податкового омбудсмена буде здійснюватися поряд із продовженням участі й у комерційних заходах (без оплати мене особисто, але з оплатою для покриття витрат фірм-організаторів на оренду, рекламу й підготовку спеціальних матеріалів), однак з обов’язковим пріоритетом безоплатних відкритих акцій і інформзаходів — у співдружності з іншими депутатами й суспільними діячами, а також спільно з діючим бізнес-омбудсменом України (і його офісом), чиї захисні функції значно ширше, ніж просто податкові.

Прошу загальної підтримки (незалежно від партійної приналежності), включаючи аполітичне медіа-освітлення, порад фахівців, небайдужості, ініціативності, оргдопомоги у будь-якій формі та — упевненості в перемозі гідної справи захисту вітчизняного підприємництва на благо України.

З повагою й обґрунтованим оптимізмом — Олександр Кірш, народний депутат України, народний податковий омбудсмен України, заслужений економіст України, Ph. D., шеф-редактор (на громадських засадах) журналу «Бухгалтер».

Александр Кирш Александр Кирш , Экономист
Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook, Twitter и Telegram