«Щиголь» – історія хлопця на ім'я Тео Дрекер. Коли Тео було 13 років, його мати загинула під час вибуху в музеї. Після того, як батько кинув його, Тео змушений був мандрувати «по чужим людям», і єдиною розрадою юнака стала картина під назвою «Щиголь», випадково викрадена з музею. Під час своїх мандрів Тео знайомиться з хлопцем на ім'я Борис, і разом вони досліджують брудний виворіт життєвого «полотна»: наркотики, алкоголь та інші, найрізноманітніші гріхи, розбавляючи цей дурман міркуваннями про мистецтво та культуру.
Чи було це ремінісценцією на роман Оскара Уайльда, «Портрет Доріана Грея»? Або тут щось більше? Епіграф, обраний автором – «Абсурд не звільняє, він зв'язує» (Альбер Камю) – ідеально описує прагнення і смаки сучасного читача, що вже пережив пік постмодерністської культури і тепер вступає у світанок епохи мультикультуризма. Норми повинні зруйнуватися. Абсурд повинен бути – і бути прекрасним. Його вінець – це надзвичайно ерудований покидьок, відкинутий суспільством розумник, здатний торкнутися самого дна життя і тут же злетіти до хмар полотен Рафаеля. Людина, яку малює на сторінках свого роману Донна Тартт.
Про цю книгу говорили, говорять і будуть говорити ще дуже довго. Відгуки завжди будуть різними. Коли Френсіс Скотт Фіцджеральд тільки пробував себе на ниві письменництва, критики називали його твори «обурливими». Тепер кожен поважаючий себе студент філологічного факультету носить в наплічнику пошарпаний томик «Великого Гетсбі». Чекає та ж доля на роман Донни Тартт? Час покаже. Але дещо зрозуміло вже зараз – такий резонансний твір вимагає як мінімум ще однієї думки, а саме – вашої.
Лорен Грофф «Долі та Фурії»
Найперше, про що всі дізнаються, коли намагаються відшукати щось про цю книгу – так це те, що вона є улюбленою книгою президента Обами і стала кращою книгою 2015 року за версією сайту Amazon.com.
У чому ж її найголовніша гідність, і чим вона заслужила таке визнання?
У центрі сюжету – історія драматурга Ланселота «Лотто» Саттервайта і його дружини, Матильди Йодер. На їх прикладі американська письменниця Лорен Грофф демонструє читачеві точку зору на шлюб, так би мовити, «з обох подружніх подушок». Хто цей чоловік, що двадцять років спить поруч, і скільки скелетів заховано в його шафі? І чому з перших же сторінок виникає таке почуття, що не тільки ми стежимо за життям героїв, що хтось заглядає через наше плече і коментує кожну подію? Хто спостерігає за ними?
Хто спостерігає за усіма?
Роман поділений на дві частини. Перша частина, «Долі», написана від імені Лотто, «золотого хлопчика», який, переживши в дитинстві величезну втрату, намагається заповнити душевну порожнечу випадковими зв'язками і обожнюванням незнайомців – поки випадково не бачить на сходах гуртожитку її – Матильду, високу дівчину в мереживних шкарпетках і на високих підборах. Матильда подивилася на нього, світло зламалося навколо її високих вилиць, і з тієї хвилини вони з Лотто не розлучалися цілих двадцять років. Матильда пройшла з ним безодню бідності і сліпучі вежі багатства. Вона здавалася йому ідеалом, втіленням чистоти й цноти, богинею, що випадково зійшла з небес саме в його грішний світ. Але чи насправді вона була богинею? Друга частина роману, «Фурії» присвячена розгадці всіх «брудних таємниць» сяючої музи геніального драматурга. Чи була так цнотлива душа Матильди, як думав Лотто? А її тіло? Скільки гріхів воно ховає?
Книга Лорен Грофф дає розгорнуте враження про те, як це важко – двадцять років збирати недомовленості й таємниці в темному кутку подружнього життя, сподіваючись на те, що ця громіздка вежа не звалиться на тендітне, овіяне постійними сумнівами кохання. Спостерігаючи за Матильдою очима її чоловіка, і за Лотто – очима його дружини, Лорен Грофф намагається знайти відповідь на питання: чого ми найбільше боїмося – дізнатися правду про своїх коханих, або не дізнатися її ніколи?
Чак Поланік «Створи щось»
Чак Поланік ніколи не відрізнявся особливим почуттям такту, і збірник «Створи щось» не є винятком. Та й з чого б?
Якщо вам подобаються історії з розділу «на голову не натягнеш», про те, як син намагається воскресити свого хворого на рак простати батька, що помирає у нього на руках, розповідає йому бородаті жарти, кидає йому в обличчя кремовий торт і всіляко знущається, це книжка для вас, адже саме з цієї короткої історії Чак починає свою збірку.
«Тук-тук » відразу налаштовує читача на потрібний лад, і я радила б вам не пропускати її, тому що далі буде тільки... краще, звичайно.
Зрозуміло, неперевершений стиль і неповторні метафори допоможуть вам незабутньо провести час – з Чаком Палаником інакше просто не виходить. Ви або насолоджуєтеся тим, що він вам пропонує, або давитесь і випльовуєте. Перед вами автор, у якого немає золотої середини, консенсусу, прекрасного нейтралітету.
Не кожен читач це зрозуміє. Якщо ви вже знайомі з творчістю Чака, то можете читати збірку без зайвих побоювань. Готуйтеся до історії про тварин, які ведуть себе як люди, до мавпи-менеджера і горили-вишибали. Готуйтеся до лоботомії, зробленої «своїми руками» за допомогою дефібрилятора. Чак вчить людей бути щасливими без наркотиків і алкоголю.
Кожна історія несе в собі якийсь посил, якийсь демотиватор. Чак Паланік – це, мабуть, єдиний автор, який пише свої книги так, щоб людина розуміла, як робити не треба, а не як треба. Ця книга – своєрідна рубрика «шкідливі поради».
Вчини саме так, і ти побачиш що станеться з тобою згодом. Чак любить вчити життю, так що в цьому збірнику ви знайдете все, чого хотіли (і не хотіли) знати.
Ренсом Ріґґз «Бібліотека душ»
А ось і довгоочікуване продовження улюбленої серії! Вам варто поквапитися, якщо ви хочете отримати цю книжку – вона зникає з полиць магазинів з диявольською швидкістю!
Але це і не дивно – такі речі трапляється з книгою, яка вже потрапила до списку бестселерів за версією газети The New York Times, і стала «Вибором року» всесвітньої книжкової соціальної мережі Netlog.
У «Біблиотеці душ» на нас чекає нова порція занурення в світ дивних дітей, темний і привабливий, наче в’язкий чорний шоколад. Сумували за міс Сапсан? У цій частині на вас чекає нова зустріч з хороброю і чарівною директрисою, ну і звичайно ж з Джейкобом, Еммою і Едисоном. На цей раз вони мають пройти особливе випробування – знайти викрадених друзів і проникнути в загадковий місто Абатон, на розвалинах якого їх чекає безліч дивних речей, зустрічей і небезпек. Чи знайдуть герої загадкову Бібліотеку душ? Готуйтеся до несподіваних сюжетних твістів і нових шокуючих світлин.
Маємо вас попередити, щя частина дещо відрізняється від двох попередніх – вона куди більш темна і похмура. Диявольський Акр вражає своєю реалістичністю. Готові відчути, як по спині біжать мурашки? Тоді вперед – у «Бібліотеку душ»!
Таль Бен-Шахар «Бути щасливіше»
Таль Бен-Шахар закінчив Гарвард у 2004 році, здобувши докторський ступінь, де і працював наступні 10 років. Щороку його курси з психології відвідує рекордна кількість людей – близько 1000. 2011 року він став одним із засновників компанії Potentialife, що допомагає впроваджувати позитивну психологію в школах. На сайті письменника-викладача зазнчено: «Мета мого життя в тому, щоб привносити щастя в життя інших».
В наш час безкінечного стресу дуже важливо зберігати присутність духу і не впадати у відчай. Книга Таль Бен–Шахара вчить нас не тільки знаходити щастя у повсякденні, велике та маленьке, але і не втрачати його, підтримувати, як підтримують вогник під час шторму. Автор переконаний, що для щастя непотрібно шукати причину – щасливим можна бути завжди. Автор допомагає по–новому подивитися на речі, і знайти щастя навіть у тих речах, що раніше викликали суцільний негатив. Якщо ви відчуваєте, як накопичується стрес, як усе дратує і немає жодної причини посміхатися, просто відкрийте цю книгу. Після неї ви відчуєте себе так, ніби поговорили з дуже світлою і приємною людиною, чиї мудрі поради вам неодмінно захочеться передати кому-небудь ще.