А тепер з іншого боку: 7 діб відділяє країну від вибору, який навряд чи призведе до соціальних потрясінь у середині держави, 7 непростих діб для майбутніх депутатів, які ще не усім встигли роздати продпайки. Залишився рівно тиждень, аби якомога ефективніше залучити адмінресурс й купити всіх тих, хто продається. А таких,на превеликий жаль, багато…
Закон про вибори стимулював прихід до влади людей з великим капіталом. А тому мобілізація виборців відбувається не за рахунок ідей та обіцянок (більш сталого механізму), а в більшій мірі за рахунок пайків та матеріальних благ. Багато кандидатів в депутати обрали стратегію Черновецького і вирішили наслідувати його «ключ до перемоги», залучаючи гречку, мед, чай як інструменти дієвого впливу на виборця.
Про що це свідчить? Повна втрата кредиту довіри до будь-якої влади в Україні чи безвідповідальність, зумовлена низьким рівнем політичної культури? І ані слова про безвідповідальність самих політиків, адже вони все виконують грамотно: 1 - купують голоси людей за рахунок задоволення примітивних матеріальних благ у розмірі не більше 30 грн., 2 - приречують цих людей на постійну бідність. Адже «щедрий» депутат не пожаліє 1% від того,що украв, прекрасно розуміючи, що вкрасти можна в рази більше, «годуючи» корупцію і розширюючи соціальну диференціацію. Але для цього вашому обранцю потрібен МАНДАТ. Він йому принесе депутатські 30 тисяч, статус господаря, безліч преференцій, 5 років влади, 5 років зловживань цією владою за власними інтересами. Він залишатиметься бідним на папері,в деклараціях і в той же час співчуватиме вашим особистим бідам, посьорбуючи з келиха дороге вино й милуючись заходом сонця за тисячі кілометрів від вас.
В первую очередь "покупают" мажоритарщики. Партии проводят в первую очередь, акции, концерты. Раздача продуктов стала такой массовой, что люди уже запутались, от кого они взяли, за кого "надо" голосовать
— Александр Черненко, глава Комитета избирателей Украины
Для нього життя вдалося, тому що він – ваш обранець. І, можливо, він не пожалів би ще роздати кожному по пайку, але хіба в цьому є потреба? Ось прийде голосування – тоді обранець й згадає про вас й простягне руку допомоги зі словами: «Дорогий виборцю». І багато тих, у кого немає ніякого іншого життя, крім «приготувати сніданок», «відправити дітей в дитсадок», «відпрацювати дві зміни на двох роботах», «привести до тями п’яного чоловіка» опиняться у безвиході і віддадуть свій голос за «гречку», пояснюючи це важким матеріальним становищем. Ваш обранець переконає у непричетності до такого стану, скидаючи усе на кризи, на опонентів, що сунули палки в колеса увесь цей час і,якщо захоче, ще трішки поспівчуває. А потім повернеться у скромний палац,що на Конча-Заспі, та заспокоїть свою сім’ю, що вони на межі бідності ніколи не стоятимуть, адже на цю бідність (духовну й матеріальну) претендують уже чимало безнадійних людей, його Виборців…
P.S: Не перейдіть на шлях приреченої бідності. Голосуйте свідомо!