Боротьба за цю територію ведеться більше 5 років. Річ у тім, що до 2011 року за вказаною адресою функціонувало Міжрайонне диспансерне відділення № 2 Київського міського центрального протитуберкульозного диспансеру. Протитуберкульозний диспансер був закритий і продизиінфекований. Наразі напівзруйнована будівля на вул. Львівській, 3 не використовується.
Тим часом чиновники швидко зорієнтувались, як використати ділянку диспансеру площею 1,79 га, і запропонували інвестиційний проект щодо будівництва житлової багатоповерхівки. Звісно, така ініціатива надзвичайно обурила громаду, адже будівництво на території колишньої протитуберкульозної лікарні становитиме величезну небезпеку для мешканців мікрорайону і самої новобудови. Такі висновки ми отримали від Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві. А, на думку фахівців ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського НАМН України», існує значний ризик для мешканців, особливо дітей, у разі використання вказаної ділянки під забудову.
Тому задля безпеки людей на цій території необхідно додатково насипати шар ґрунту, під яким інфекція буде безпечно закапсульована і похована, та облаштувати сквер. Саме таким способом був створений сквер на частині території колишнього протитуберкульозного диспансеру – на вул. Верховинній, 8-10. Власне таку ініціативу ми разом з громадою і намагаємося реалізувати впродовж 5 років. Проте ця ідея постійно наштовхувалась на шалений супротив чиновників.
Я неодноразово звертався до Департаменту охорони здоров’я КМДА з проханням відмовитись від планів забудови цієї території з огляду на небезпеку для місцевих мешканців у разі будівництва. На що Департамент повідомляв, що добровільна відмова від земельної ділянки по вул. Львівській, 3 можлива лише за умови виділення 136 млн. 567 тис. грн. і що Департамент охорони здоров’я спільно з представниками КП «Київське інвестиційне агентство» опрацьовує впровадження інвестиційного проекту щодо будівництва житлового будинку з об’єктами соціально-побутового призначення та облаштуванням скверу по вул. Львівській, 3. Чиновники придумали такий собі компроміс – забудувати майже 1,8 га, посадивши поряд з десяток дерев для замилювання очей особливо активним громадянам. Ось тільки небезпека для населення в разі можливого будівництва від цього нікуди не зникне.
Також в процесі узгодження проекту рішення Київради про надання статусу скверу ділянці по вул. Львівській, 3 нам часто закидали, що, оскільки це ділянка колишньої медичної установи, то необхідно її залишити для будівництва закладу охорони здоров’я, а не створювати там сквер. Та найцинічніше в цих зауваженнях те, що в інвестиційному проекті, який розробляли чиновники, навіть не йшлося про заклади охорони здоров’я, натомість чорним по білому написано: «Департамент охорони здоров’я спільно з представниками КП «Київське інвестиційне агентство» опрацьовує впровадження інвестиційного проекту щодо будівництва житлового будинку з об’єктами соціально-побутового призначення».
Надання статусу скверу земельній ділянці на вул. Львівській, 3 убезпечить її від забудови на місці колишньої протитуберкульозної лікарні. Це дозволить захистити мешканців від сусідства з небезпечним будмайданчиком. До того ж, ця ділянка площею майже 1,8 га є зеленою зоною з віковими дубами та соснами.