Знаменитий «хмарочос Гінзбурга» (1912) був виконаний на замовлення будівельника-підрядника, купця першої гільдії Лева Гінзбурга, він мав 12 поверхів, висоту разом із шпилем - 67,5 метрів, був обладнаний ліфтами фірми «Otis» і коштував 1 500 000 рублів.
Хмарочос стояв на місці нинішнього готелю «Україна», його називали шедевром у стилі модерн. За призначенням це прибутковий будинок на 94 квартири (близько 500 кімнат). На першому поверсі розташовувався торгівельний центр, а на 12-му в 1918 році відкрив свою художню студію художник Олександр Мурашко. Будинок був зруйнований у 1941 році.
Шлейфер походив із київських німців, батько - Павло Шлейфер - теж був архітектором і художником. Родина мала семеро дітей. Георгій народився в 1855 році, гімназію закінчив у Києві, архітектурну освіту здобув у Петербурзькому інституті цивільних інженерів. Був одружений з донькою власника великого чавунно-ливарного завода в Ніжині Ольгою Черновою, діти – Георгій і Аріадна.
Крім архітектурної практики, Георгій Шлейфер мав кілька прибуткових будинків, успішно займався банківською діяльністю, був депутатом київської думи, начальником будівельного відділення міської управи, директором і головою правління Київського кредитного товариства.
Колекціонував живопис – мав роботи Боровиковського, Венеціанова, Тропініна, Пимоненка, Айвазовського, Шишкіна, Куїнджі, Ге, Поленова, Тараса Шевченка, і радо давав картини зі своєї колекції для експонування на виставках.