Про конфісковані кошти
Інсинуації про те, що ніяких коштів ніхто не повернув, – це груба брехня тих, хто хоче скомпрометувати рішення Краматорського суду з метою повернути кошти з України до тих злочинців, які їх розікрали.
За матеріалами Держфінмоніторингу ГПУ наклала арешт на активи загальною вартістю 1,5 млрд доларів, це відбулось у 2014 році. Після цього було порушено ряд проваджень, які мали на меті повернути ці кошти українцям. Тому теза спільників Януковича про те, що це було блискавичне, фейкове «провадження Кулика», є брехливою. Слідство тривало три роки.
Про причини засекречення рішення Краматорського суду
Ми засекретили рішення Краматорського суду тому, що одночасно в ГПУ ще продовжується слідство в десятках справ, де фігурує організоване злочинне угруповання Януковича в різних його конфігураціях, в різних його, зокрема економічних, злочинах. У рішенні Краматорського суду перелічується сотня суб’єктів господарювання, через які Янукович проводив свою злочинну діяльність. Розсекречення цієї інформації дуже ускладнить проведення слідчої та оперативно-розшукової роботи щодо бенефіціарів цих структур.
Про те, кому були винесені вироки у справі про вкрадені оточенням Януковича кошти
Є 30 вироків судів, за якими засуджено 30 осіб, причетних до відмивання грошей. З них 29 – це керівники фірм, які допомагали відмивати кошти, ще одна людина – перший заступник міністра економіки. Всі вони засуджені та визнані членами організованого злочинного угруповання на чолі з Януковичем. Рішеннями судів були встановлені понад 500 підприємств, які допомагали проводити махінації з грошима.
Про роль ICU
Одна зі спекуляцій - те, що Луценко нібито не хоче звертати увагу на роль ICU у виводі коштів з України. Це радикальна брехня. ICU нічого не оформлювала - ні щодо виведення, ні щодо надходження коштів. Вони оформлювали лише купівлю коштів за кошти, розміщені на рахунку Ощадбанку та інших банків, в емітовані Україною цінні папери. Ми вивчали роль ICU та банківських працівників в оформленні купівлі за брудні кошти цінних паперів Української держави.
Ще до виходу матеріалів «Аль Джазіри» і «Української правди» слідство допитало працівників Нацбанку, Ощадбанку і членів ICU й отримало необхідні свідчення. Також Держкомісія з цінних паперів провела перевірку їхніх дій. Висновки перевірки свідчать, що в діях брокера немає порушень закону. Результати цієї перевірки відправлено на експертизу експертної установи. Від цієї експертизи і буде залежати, чи епізод про відповідальність працівників банків ICU закриють, чи їм будуть висунуті підозри.
Про те, на що витратили спецконфісковані кошти
У результаті спецконфіскації 700 млн отримала Адміністрація Державної прикордонної служби, з них 300 – на облаштування кордону, а ще 400 млн – на створення системи ідентифікації відбитків пальців, яка була введена напередодні Нового року. Національна гвардія отримала 900 млн, за що придбала бронетехніку. Національна поліція - 1,480 млрд. Міністерство оборони отримало найбільше з цих коштів, і коли ми читаємо, що сотні ракетних комплексів вітчизняного виробництва пішли в армію, то це за ці кошти.
Про те, скільки ще вкрадених коштів хочуть конфіскувати
Ми плануємо провести спецконфіскацію ще 3 млрд гривень у першій половині цього року. Як, де і коли, я не буду розголошувати в інтересах слідства. Учора я звернувся до прем'єр-міністра, попросив узяти під особистий контроль діяльність виконавчої служби, яка повинна забезпечити цю спецконфіскацію.
Про закон про спецконфіскацію, який Верховна Рада намагається ухвалити ще з 2016 року
Закликаю ухвалити цей закон. Він унеможливив би спекуляції юридичними тонкощами для клубу захисників Януковича і його брудних доходів.