Відповідно, повноцінною пенсійна реформа буде тільки тоді, коли вона не обмежиться косметичними змінами, а дасть можливість людям розуміти, що їх очікує на старості, який розмір пенсії вони зможуть отримати, скільки коштів людина самостійно відклала на свій персональний накопичувальний рахунок та як ці кошти працюють в економіці. Саме тому повноцінною пенсійна реформа буде тільки тоді, коли реформа солідарної системи буде відбуватись в пакеті з введенням накопичувальної пенсійної системи. Наша пропозиція щодо впровадження цієї системи надзвичайно проста:
- людина відраховує кошти на свій персональний накопичувальний рахунок (2-7% від заробітної плати), який адмініструється Державним накопичувальним фондом в складі Пенсійного фонду України;
- по цим коштам щорічно нараховується інвестиційний дохід не нижче рівня інфляції;
- кошти зберігаються виключно в державних банках (виплати по яких гарантуються державою);
- кошти спрямовуються виключно в облігації внутрішньої державної позики, або розміщуються на гарантованих депозитах державних банків.
Якщо з 2018 року дана система буде введена, то це дозволить не просто відновити справедливість та серйозно мотивувати працівника до збільшення розміру заробітної плати, але й дозволить залучити в економіку держави понад 500 мільярдів гривень.
Впевнений, що дана соціально-економічна реформа буде надзвичайно потужним драйвером української економіки.