Ввезення продукції в Україну, за підрахунками імпортерів, знизилося в цілому більш ніж на 24%. При цьому низхідна динаміка спостерігалося за всіма видами товарів: м’яса – на 37%, дерева і рослин – 53%, харчових плодів та горіхів – 53%, продукції неорганічної хімії, побутової хімії, в тому числі і фармпродукції – 11%, текстилю – 30%, взуття – 51%. За сьогоднішніх обставин окрему роль відіграло погіршення торговельних відносин із Росією, звідки раніше ввозилося найбільше товарів. Так, хоча на сьогодні імпорт із Росії і переважає експорт, загальне зменшення товарообігу становить близько 50%.
Позитивному торговельному балансу посприяло і зменшення поставок газу з Росії. Так, у 2014 році до України було імпортовано на 11,3 млрд куб. м менше, ніж у 2013-му – 14,5 млрд куб. м. У грошовому еквіваленті йдеться про близько $3,7 млрд замість $11 млрд у позаминулому році. Тобто, за рахунок зниження об’ємів закупленого газу та нижчої ціни на блакитне паливо на європейському ринку загальна маса імпорту у валютному показнику в 2014 році зменшилась.
Серед позитивних факторів торговельного балансу України слід виокремити 10-відсоткове збільшення експорту продукції АПК.
Проте в цілому не можна говорити, що перевищення експорту над імпортом та позитивний торговельний баланс були досягнуті завдяки покращенню стану української економіки – все якраз навпаки.