Виставку організовано Екуменічним інститутом Гаффінґтона за ініціативи архімандрита Кирила (Говоруна), професора LMU та в.о. директора цього інституту, у співпраці з Інститутом Мерімаунт і Коледжем гуманітарних наук Беларміно.
Як наголосив на церемонії відкриття архімандрит Кирил, організатори заходу хотіли продемонструвати, що мистецтво, включно з релігійним, не існує само собою, а може слугувати потребам людей та посилювати соціальну справедливість.
"Ми також хотіли привернути увагу до того, що відбувається в Україні. На початку 2014 р., під час Революції Гідності, Україна була на перших шпальтах світових ЗМІ. Потім сталася анексія Криму Росією та війна у східній частині країни. Сьогодні про війну в Україні чутно небагато, чи не так? Менше з тим, вона продовжується", – сказав архімандрит.
Учасниками церемонії були студенти згаданих навчальних закладів та їхні батьки, викладачі, представники місцевої громади та релігійної спільноти. Президент ПДМШ Геннадій Друзенко розповів їм про роботу і досягнення добровольчого шпиталю, а художник Олександр Кліменко ознайомив з іконами.
У перший день роботи виставки було продано два твори: ікона Божої Матері "Вишгородська" ("Володимирська") та ікона Св. Георгій-змієборець. Кошти від продажу ікон автори віддають на підтримку діяльності ПДМШ.
Виставка триватиме до 17 квітня 2018 р.
Більше про мистецьку акцію "Купи ікону – врятуй життя" можна дізнатися тут: http://www.medbat.org.ua/uk/help4/.