Вперше цей населений пункт згадується в 1394 році, місто називалося Ходорівстав, бо біля нього знаходяться кілька великих ставків. В Середні віки Ходорів став містечком з магдебурзьким правом. Там був замок, про який зараз нагадує лише рів. Рештки замкових будівель, які встояли після набігу татар, використали у якості будівельного матеріалу для греблі.
Залізниця до Ходорова пройшла у 1866 році зі Львова, а зі зведенням ділянки Ходорів-Підвисоке у 1897 році місто стає великим залізничним вузлом.
Під час української революції у місті проходили перемовини між представниками Антанти та УНР. З української сторони в перемовинах приймав участь Симон Петлюра.
Зараз до міста курсують постійно як приміські поїзди, так і поїзди далекого сполучення. Для огляду міста цілком достатньо 5 годин, тому після Ходорова можна заїхати в Приозерне до садиби Рея. Про садибу Рея буде окремий тревел-блог, хоч і коротенький.
Якщо перейти через міст над залізничними коліями, то можна дійти до закинутого цукрового заводу, який збудували у 1913 році. Колись там кипіла робота, завод був одним з найбільших та найсучасніших цукроварень того часу у Європі. Під час Першої світової війни російські війська, відступаючи, розграбували завод, а обладнання вивезли до Росії. Не дивлячись на це, завод відновив роботу і пропрацював аж до 1999 року. У 2016 відбулася масштабна пожежа, вигоріли приміщення рафінадного цеху.
Поруч з вокзалом розташований парк з колишнім палацом Любомирських, який почали будувати після 1860 року. Під час Першої світової війни російські війська спалили і палац, але у 1932 роках князь Любомирський його відбудував. В парку ростуть рідкісні дерева, багато білок і ворон. Обережно: останні можуть нагадити на голову. Зараз в палаці розташовується корпус однієї з лікарень.
На вулиці Грушевського знаходиться багато цікавих споруд. Наприклад, міні-палац “Будинок барбі”, в якому знаходиться міська рада. Чому будинок Барбі? Бо споруда була рожевого кольору, поки її не перефарбували.
Або покоцана автостанція за спиною у Івана Франка.
Також біля автостанції знаходиться будівля колишнього готелю Тайхмана. На жаль, додаткової інформації про будівлю мені не вдалося знайти.
На вулиці Шевченка розташований колишній універмаг. Він виглядає закинуто та розграбовано, нещодавно там під плитами знайти кістки загиблих німецьких військових Другої світової.
При трасі до Рогатина стоїть храм-собор "Святих безсрібників Косми і Дам’яна" (УГКЦ). Я чув, що на території храму збереглася стара дерев'яна дзвіниця. Але ні, дзвіницю при реконструкції знесли. Сам храм не дуже цікавий.
На виїзді з Ходорова у сторону Поморян знаходиться костел Усіх Святих. Його звели у 1777-1779 роках. У 1825 році через поганий стан фундаменту костел на кілька років закрили, була проведена реставрація. У 1897 році добудували каплицю, провели капітальний ремонт і у 1903 році храм повторно освятили.
В сусідньому селі можна зайти на пагорб, де відкривається краєвид на весь Ходорів.
Любіть Україну та подорожуйте залізницею!