Громадська рада доброчесності створена і діє на підставі статті 87 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.Відповідно до частини 6 статті 87 Закону Громадська рада доброчесності, зокрема:
- збирає, перевіряє та аналізує інформацію щодо судді (кандидата на посаду судді);
- надає Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформацію щодо судді (кандидата на посаду судді);
- надає, за наявності відповідних підстав, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України висновок про невідповідність судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності, який додається до досьє кандидата на посаду судді або до суддівського досьє;
- делегує уповноваженого представника для участі у засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо кваліфікаційного оцінювання судді (кандидата на посаду судді);
Зупинятися на діяльності ГРД не буду, детальніше про роботу ГРД можна дізнатися на офіційному порталі ГРД за посиланням https://grd.gov.ua/about/page
Віталій Титич і я, Марина Соловйова, є членами Громадської ради доброчесності.
07 листопада 2016 року Вищою кваліфікаційною комісією суддів України було оголошено конкурс на зайняття 120 вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду.
Кандидатом на посаду судді Касаційного господарського суду була і пані Данилова Мальвіна Володимирівна, суддя Вищого господарського суду України.
Дослідивши досьє кандидатки та вивчивши всі матеріали й звернення, що надходили на портал Громадської ради доброчесності, ГРД затвердила Висновок про невідповідність кандидата на посаду судді Верховного Суду Данилової Мальвіни Володимирівни критеріям доброчесності та професійної етики. З Висновком можна ознайомитися за посиланням: https://grd.gov.ua/data/files/conclusions/05_05_2017/vysn/danylova_vysn.pdf
А нещодавно, відкривши офіційний сайт Судової влади України, ми побачили цікаву інформацію: пані Мальвіна Володимирівна Данилова подала 5 однакових позовів до Шевченківського суду м. Києва (п’ять, Карл!!!):
Судячи з вищезгаданої інформації, коли автоматизований розподіл розподіляє справу «не на того суддю», пані Мальвіна Володимирівна Данилова подає заяву про повернення позовної заяви чи про залишення позову без розгляду.
Судді Шевченківського районного суду м. Києва Савицький О.А., Волошин В.О. та Макаренко І.О. не влаштували пані Мальвіну в якості головуючих суддів у справі. Позови, які були розписані на цих суддів, пані суддя залишила без розгляду. По суддям Юзьковій О.Л. та Гуменюк А.І. ще не визначилась. Але гра в рулетку продовжується! В суді залишилося ще 12 суддів, які розглядають цивільні справи, правда частина з них без повноважень.
Впевнена, що пані Мальвіна Данилова, маючи великий досвід роботи суддею, обізнана про те, що подання декількох однакових позовів робиться з метою маніпуляції автоматизованим розподілом, що це є зловживання процесуальними правами. Вважаю, що ми всі розуміємо, що пані суддя шукає «потрібного» колегу. А тепер питання: чи відповідає така поведінка судді Кодексу суддівської етики та Бангалорським принципам поведінки судді? Чи може людина з такими принципами продовжувати роботу суддею? Скарга до Вищої Ради правосуддя на маніпулятивні дії пані Данилової обов’язково буде направлена, але було б цікаво подивитися хто ж таки «обраний» колега…
Цікаво, кого шукає пані Мальвіна у Шевченківському районному суді м.Києва?