Окрему увагу приділили головній проблемі – запровадження національним податковим агентством Румунії з 15 листопада 2013 р. змін до митного законодавства, яким затверджено «Інструкцію про інформацію стосовно певних категорій товарів, які ввозяться до Румунії громадянами серед особистих речей» (від 29.10. 2013 р. №3387). Цією інструкцією вводиться обмеження на перевезення однією особою впродовж семи днів певної кількості товарів з України в Румунію, а саме тютюнових виробів, паливно-мастильних матеріалів, продуктів харчування, насіння.
Фактично таке законодавче запровадження дозволяє ввозити у Румунію лише літр олії та кілограм цукру за тиждень. Але ж часто це та єдина стаття доходу, яка дає можливість жити і годувати свої сім’ї жителям прикордонних районів та прикордонних повітів Румунії. Це ті так звані "човники", для яких це єдиний спосіб заробітку.
Крім того, перетинаючи державний кордон з Румунією, громадяни змушені в письмовій формі декларувати речі, які знаходяться в особистому багажі, заповнюючи декларацію про «Товари не для продажу».
Декларації у митному бюро заповнюють безкоштовно, однак це призводить до збільшення часу перетину кордону при в’їзді до Румунії.
Щоб забезпечити ритмічну роботу міжнародного пункту пропуску і не допустити скупчення на кордоні транспортних засобів, міжпарламентська група зв’язків з Румунією звернулась до Міністерства закордонних справ та Надзвичайного і Повноважного посла Румунії в Україні Корнела Іонеску.
Наше звернення отримало позитивну відповідь і дію наказу національного податкового агентства Румунії, яка обмежувала ввезення певної кількості товарів, призупинено (до 01.12 2013 року).
У Румунії зрозуміли, що такі обмеження створюють соціальну напругу по обидва боки кордону, для багатьох жителів прикордонних сіл кордону це єдина можливість для заробітку.
Також на зустрічі з Надзвичайним і Повноважним послом Румунії в Україні Корнелом Іонеску піднімалось питання повного зняття обмежень, які були застосовані вищезазначеним наказом національної агенції податків Румунії щодо громадян України.
Як прихильники розвитку добросусідських та партнерських відносин з Румунією та міжнародних відносин, які склалися між громадянами наших держав, що проживають у прикордонних регіонах, просимо органи румунської влади скасувати дію рішення закріпленого наказом національної агенції податків Румунії, стосовно певної категорії товарів, ввезених в Румунію мандрівниками в особистому багажу.