Дивна вийшла ситуація: обласна влада стверджує, що полтавці розраховуються за комунальні послуги майже на 100 відсотків, а виник борг «Полтаватеплоенерго» перед «Полтавагазом». В Інтернеті «літає» сума боргу – від 70 до 200 млн. гривень. Керівництво «Полтаватеплоенерго» стверджує, що їхнє підприємство заборгувало «Полтавагазу» 70 млн. гривень.
Дивно, звідки «натікала» така велика сума? І чому раніше, коли вона була меншою, на неї ніхто не звертав уваги? Тепер звернув увагу тільки «Полтавагаз», відключивши майже всі котельні від газопостачання.
Якщо полтавські споживачі не мають такого великого боргу перед «Полтаватеплоенерго», то які були підстави для припинення їм подачі гарячої води? І в чому їх вина?
Мешканці Полтави не мають прямого взаємовідношення до взаємовідносин між «Полтавагазом» та «Полтаватеплоенерго». Тому боргові зобов’язання між цими двома підприємствами не повинні наносити шкоди кінцевому споживачеві.
Відсутність гарячої води під час спекотного літа наносить пряму шкоду для здоров’я громадян. Адже вони змушені митися холодною водою, або підігрівати її на газових плитах, дихаючи випаровуваннями газу в немалій кількості. Люди починають хворіти. І це при тому, що більшість громадян не має заборгованості за підігрів води.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку: проти більшості полтавців чиниться злочин, який заподіює шкоду їхньому здоров’ю. І називається цей злочин диверсією. Відповідно до статті 113 Кримінального кодексу України, цей злочин карається позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.
Правоохоронні органи (СБУ чи то прокуратура) мали б визначити винного у скоєнні цього злочину і притягти його до кримінальної відповідальності. Наразі немає жодної інформації про відкриття кримінального провадження якоюсь зі згаданих мною структур.
Більшість полтавців залишається без гарячої води. Протягом тижня проти них вчиняється диверсія. І коли та ким вона буде припинена невідомо.