«Багато непритомніють. З того часу, як тиждень тому почалася спека, на кожному з КПВВ щоденно падає по 20–30 людей, а то й більше, – повідомив Олег. – Якщо можемо, надаємо допомогу на місці, а якщо ні, веземо в Мар’їнку чи Новотроїцьке. Ми – найближчі. За дві-три хвилини після виклику ми вже на місці». Для порівняння: до того медпункти отримували по 10-20 звернень на день, здебільшого несерйозних. Тобто тепер навантаження на медиків зросло втричі, і це лише суто з арифметичної точки зору.
Люди годинами стоять у черзі на КПВВ. Серед них – особи поважного віку. «Зараз багато людей приїжджають на контрольовану територію за пенсіями, а їм по 60-70 років. Вони не витримують спеку і просто падають», – пояснив Шиба.
Пункти надання первинної медичної допомоги для громадян, які перетинають лінію розмежування через КПВВ “Мар’їнка” і “Новотроїцьке”, були відкриті в грудні минулого року. Вони розраховані на приблизно 30 відвідувань на день. Функціонування цих пунктів відбувається рамках проекту, який фінансує Європейська Комісія, а саме її Генеральний директорат з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ECHO), і реалізує міжнародна організація Première Urgence Internationale (PUI) у співпраці з ПДМШ.