Також втішає, що ми вже в перший день роботи зуміли створити коаліцію та обрати і голову Верховної Ради, і прем'єр-міністра, обійшовшись без тривалих нудотних торгів за ці посади – як це було в минулих скликаннях. Це свідчить про те, що депутати і депутатські фракції в першу чергу налаштовані на серйозну роботу, а не на виторговування різних преференцій і благ.
Сподіваюся, що так само швидко ми сформуємо персональний склад президії та комітетів Верховної Ради, складу Уряду та затвердимо програму дій Кабміну. Далі найголовнішим буде узгодити показники держбюджету-2015 і прийняти його. Отже, роботи на найближчі тижні вистачатиме.
Під час першого засідання Верховної Ради восьмого скликання неодноразово згадував події цієї зими. Новообрана Рада – це останній виконаний пункт вимог Майдану, які стосувалися повернення до Конституції 2004 року та дострокового проведення президентських і парламентських виборів. Хоча, якби ми тоді погодилися на домовленості з Януковичем, лише через місяць – у грудні мали бути проведені дострокові президентські вибори. Якою була б в цьому разі наша країна – із Новоросією у складі восьми областей чи лише з без анексованого Криму – важко сказати.
Але можу впевнено сказати одне – за цей рік наша країна зробила потужний крок у своєму демократичному розвитку і набула нових суспільних цінностей. масштабно та динамічно та змінюються наше суспільство. За "звичайних" умов, щоб минути той шлях, який ми пройшли за рік, нам знадобилося би років 15-20. Ми також отримали низку викликів, кожний з яких можна назвати історичним за масштабами та значенням для майбутньої долі держави. Адекватна і стрімка відповідь на ці виклики визначить успішність проекту під назвою "Україна". Сьогодні дуже багато залежить від депутатів. І, повірте, всі ми відчуваємо історичність даного періоду і власну відповідальність – і тому готові мобілізувати свої зусилля, знання, досвід та працювати з повною віддачею.