Дизпаливо, порося і роутери: ПДМШ подякував добродійникам Переяславщини

У вівторок керівники Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова відвідали Переяслав-Хмельницький район на Київщині, аби подякувати місцевим депутатам і підприємцям, що підтримують мобільний шпиталь.

Фото: ПДМШ

Сімом районним депутатам голова Наглядової ради ПДМШ Геннадій Друзенко вручив подяки під час відкриття 23 сесії Переяслав-Хмельницької районної ради: голові райради Петру Качкалді, Володимиру Яремі, Олександру Яремі, Володимиру Романенку, Юрію Павлушці, Ігорю Коликову та директору Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни (УДМСЦВВ) Юрію Гріненку.

Голові Дівичківської сільської ради Тимофію Девку подякували безпосередньо на його робочому місці в сільраді, а за керівника фермерського господарства "Геркулес" Віктора Шеремету, який також є заступником міністра аграрної політики та продовольства України, подяку прийняла його дочка Марина.

Здебільшого переяславські благодійники надають допомогу ПДМШ у натуральній формі – дизпаливом, яке є стратегічним продуктом для мобільного шпиталю. Надання цієї допомоги продовжилося й у "день подяки", коли Марина Шеремета перевтілилася в "королеву бензоколонки" і залила пальним для шпиталю кілька каністр. Увечері того ж дня ця соляра вирушила на схід в паливному баку мікроавтобусу ПДМШ.

Скориставшись візитом до Переяслава-Хмельницького, Геннадій Друзенко та віце-президент ПДМШ з питань логістики Ігор Буйвол також презентували шпиталь персоналу Центральної районної лікарні.

Підтримку добровольчого шпиталю з боку підприємців Переяславщини організувала активна мешканка села Дівички – медсестра УДМСЦВВ Тетяна Сушко. У липні 2017 р. вона дізналася про ПДМШ з Фейсбуку, у вересні заповнила анкету, а в жовтні поїхала у свою першу ротацію до Станиці Луганської. Тетяна їздила в ротацію ще двічі – у березні та липні 2018 р. і також до Станиці Луганської. Працювала в хірургічному відділенні місцевої лікарні.

Як розповів Ігор Буйвол, після отримання анкети від Тетяни та телефонної розмови з нею за місцем її роботи був надісланий запит із проханням відрядити її на схід у складі ПДМШ. "Після цього з УДМСЦВВ нам зателефонували й сказали, що у нас будуть з нею проблеми, бо вона неконтрольована жінка. Ми відповіли: добре – нам такі підходять!" Однак "проблеми" з Тетяною Сушко були не в ПДМШ, а у персоналу лікарні в Станиці, бо вона від усіх вимагала порядку, та й сама показувала приклад: у перший же день так прибрала санітарну кімнату, як місцеві санітарки ніколи не робили.

З пацієнтами Тетяна спілкувалася принципово українською. Таких, щоб наполягали на російській мові, не пригадує, а навіть були такі, хто явно хотів чути українську. "У другу ротацію було дуже приємно, коли тебе впізнавали та дякували тобі, що ти повернувся. Пропонували залишитися назавжди", – каже доброволець.

Як громадська активістка Тетяна завжди відвідує сесії районної ради, аби отримати інформацію про те, що відбувається в районі, що роблять для людей. "У мене виникла ідея, що можна допомогти ПДМШ, звернувшись до депутатів особисто, – згадує медсестра. – Я зверталась до тих, хто керує великими фермерськими господарствами, розмовляла з кожним окремо. Мене запитували, що таке ПДМШ і чи справді їхня допомога надійде за призначенням? Бо люди зневірилися. Декілька людей мені відмовили, а ті, кому ми сьогодні подякували, допомогли. Першим був Віктор Шеремета – на початку вересня 2017 року він дав 100 літрів дизельного палива. Інші також допомагали пальним, причому голова нашої сільради Тимофій Девко, який не має власного бізнесу, дав талони на дизпаливо, придбані за особисті кошти".

Утім, поряд з дизпаливом Юрій Павлушко якось передав на схід 200-кілограмове порося. Це порося із вдячністю з'їли в Новотроїцькому медики-добровольці бригади евакуації, адже поруч з лінією фронту, далеко від рідної домівки, вони жили у досить-таки спартанських умовах. А переяславський Інтернет-провайдер ХатаNET надав два роутери, які теж були передані медеваку ПДМШ в Новотроїцькому.

Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook, Twitter и Telegram