З ВДВшниками, яких я “грію”, я познайомився ще раніше біля СМТ Чаплинка, де раніше була дислокована їх бригада. Люди охоче допомагали з коштами. Фактично, менш ніж за тиждень я зміг зібрати 7 тисяч гривень.
Отже, дорога. Я розраховував побачити колони з військовою технікою, танки, вертольоти, які будуть літати над головою, але - нічого такого. Лише блок-пости з мішків із піском, люди в камуфляжі з біноклями і зброєю в руках та даішники в бронежилетах, які на них ледь-ледь застібаються (не розраховані “броніки” на пишні фігури українських даішників). Ще тиждень тому по дорогах області курсували військові машини з польовими кухнями. Зараз - бачив лише кілька військових машин, які привезли ВВшників на українські блок-пости.
![](https://i.lb.ua/047/25/533478cdd5b78.jpeg)
Понад дорогою розвішані українські прапори. Не скрізь - видно, що їх на власний розсуд вішали місцеві. Біля Каховської ГЕС - блокпости, надпис “С нами правда и Бог” і викладене з шин “Путлер геть”.
![](https://i.lb.ua/047/24/5334784e98b1b.jpeg)
Прибувши в Нову Каховку, я пересів в машину до знайомих. Дорога до місця розташування хлопців - монотонна і тягнеться навколо Кримського водного каналу. По дорозі бігають фазани, люди готуються до весняних робіт у полі.
Але люди займаються не лише своїми полями. Багато хто допомагає нашим військовим рити окопи та будувати блокпости. В Чаплинці, наприклад, на будівництві блокплостів працювало по дві бригади місцевих добровольців, також вони надавали іншу посильну допомогу військовим - хто технікою, хто паливом.
Завдяки знижці від торгової марки “Мілітарист” (хочу їм подякувати) - близько 4 тисяч гривень - я зміг на зібрані кошти закупити кожному військовому у відділенні тактичні рукавиці, берці, якісну камуфляжну форму, розгрузи, балаклави. На жаль, не вистачило грошей на рації, біноклі та прибори нічного бачення, які також дуже потрібні.
![](https://i.lb.ua/061/41/533479d9d6408.jpeg)
![](https://i.lb.ua/049/29/533479cd9f465.jpeg)
Коли їздили до Чаплинки, мешканці Каховки закупили їжі та різних дрібніць на 2 тисячі гривень. На місцевому базарі продавці також робили великі знижки і давали продукти “від себе”.
![](https://i.lb.ua/099/16/533479ffec89f.jpeg)
Доїзджаєм до селища N. Телефонуємо хлопцям — військова частина знаходиться в секретному місці, нас туди не пустять. “Скоро будемо, чекайте біля магазину”. Поки можна роздивитись навколо і поспілкуватися з місцевими. Але місцеві говорять з журналістами без ентузіазму. Місце розташування наших військ не видають.
Під`їжджає машина. З неї виходять вже знайомі мені хлопці, говоримо про життя і ситуацію.
“Моральний дух є, присягу давали, воювати - будемо”, - усміхнено каже один з них.
![](https://i.lb.ua/009/50/533478a7b5be8.jpeg)
![](https://i.lb.ua/117/34/53347a116d018.jpeg)
Молоді хлопці, які готові “стояти до кінця”, жаліються на те, що нижчому складу мало що доходить з речей, які люди привозять військовим.
“Хто встигне домовитись з сержантом — тому щось і перепаде, а так речі від людей до нижнього складу не завжди доходять”, - з сумом каже співрозмовник. Разом з тим, хлопці зазначають, що побут в них організований добре: “МНСники огранізували, також місцеві жителі допомагають, чим можуть”.
Розповідають про схожі негаразди в новоград-волинській частині, там військовим також допомагають місцеві мешканці.
Коли їхав вже на Київ, отримав смс від начальника відділення: “Велике дякую і вибачте, що не втримали Крим. Командир відділення.”